L'officiel Новости Англія та Франція посварилися ...

Новости

Англія та Франція посварилися через каблучку Жанни д’Арк

22 марта
Англія та Франція посварилися через каблучку Жанни д’Арк Уявіть собі радість французів, коли національна реліквія, каблучка Жанни Д’Арк, повернулась на батьківщину після шестисот років перебування у Британії. Французький політик Філіп де Вільє заплатив за артефакт майже 337 тисяч євро і влаштував грандіозну церемонію у власному парку розваг. «Це шматочок Франції, який нарешті повернувся додому і відтепер залишиться тут», – оголосив де Вільє на відкритті експозиції
EN_01205613_1194
Уявіть собі радість французів, коли національна реліквія, каблучка Жанни Д’Арк, повернулась на батьківщину після шестисот років перебування у Британії. Французький політик Філіп де Вільє заплатив за артефакт майже 337 тисяч євро і влаштував грандіозну церемонію у власному парку розваг. 
«Це шматочок Франції, який нарешті повернувся додому і відтепер залишиться тут», – оголосив де Вільє на відкритті експозиції у своєму парку атракціонів у Пюї дю Фу в Бретані. І все було б чудово, якби учора представництво Великої Британії не почало вимагати у політика повернути прикрасу, яку той придбав ще у грудні 2015-го. 

Основною претензією британців до французів стало те, що покупець повинен був отримати спеціальну ліцензію. Де Вільє стверджує, що, відповідно до європейського законодавства, це правило застосовується тільки в тому випадку, якщо цінність вивозиться за межі ЄС. «Пюї дю Фу, на відміну від Великобританії, не має наміру виходити з ЄС», – пожартував політик.
Каблучка Жанни д’Арк – артефакт, який належав французькій національній героїні. Це позолочений срібний перстень, на якому вибиті три хрести і монограма JHS-MAR – «Ісус-Марія». Зовнішній вигляд збігається з описом, що міститься в історичних джерелах. Аналіз лабораторії Оксфорда підтвердив, що каблучка-винуватиця нової сварки між Британією та Францією справді була виготовлена ще в XV столітті.

Подпишитесь на «L’Officiel»

Модный дайджест на вашу почту каждую субботу

смотреть еще