L'officiel Арт Искусство У Парижі місяць працюватиме ук...

Арт Искусство

У Парижі місяць працюватиме український арт-павільйон

28 мая
У Парижі місяць працюватиме український арт-павільйон Впродовж місяця на набережній Сени поблизу музею Орсе працюватиме український арт-павільйон, де покажуть понад 10 виставок сучасних митців, короткометражне кіно та відеоарт, проведуть перформанси та концерти, а також читання сучасних українських письменників. Проект відбувається за підтримки Федерації футболу України та приурочений до Євро-2016. «Береги Європи» — арт-платформа для країн-учасниць чемпіонату: кожна з них матиме свій

for sn

Впродовж місяця на набережній Сени поблизу музею Орсе працюватиме український арт-павільйон, де покажуть понад 10 виставок сучасних митців, короткометражне кіно та відеоарт, проведуть перформанси та концерти, а також читання сучасних українських письменників.

Проект відбувається за підтримки Федерації футболу України та приурочений до Євро-2016. «Береги Європи» — арт-платформа для країн-учасниць чемпіонату: кожна з них матиме свій павільйон, де демонструватиме сучасне мистецтво. Кожна країна намалює фреску, яка у різні способи розкаже одну історію. Ідея інспірована романом Ремона Кено «Вправи зі стилю». Українську фреску намалює український художник Сергій Радкевич.

Один з ключових наголосів проекту — міста України та їхні туристичні принади. Так, 8 червня павільйон відкриється виставкою Kievianer дуету «Брати», а також графікою Нікіти Кравцова, який зобразив найбільші українські міста спеціально для «Берегів Європи». Свої твори та їхні переклади французькою прочитає письменниця Катерина Бабкіна.

У програмі також виставка «Граблі» Олександра Каднікова у партнерстві з арт-центром Павла Гудімова «Я Галерея», де автор розмірковує вітчизняним колективним минулим; «Від Шевченка до Шевченка» карикатуристки Юлії Носар — іронічний зріз культури України між двома Шевченками: Тарасом та Андрієм; Foot Kiss Костянтина Чернічкіна про український футбольний 2012-й рік; найкращі роботи Давіда Шарашидзе — яскравого прикладу мультикультурного митця з української столиці; а також роботи Kinder Album.

Аудіовізуальна частина буде представлена українським відеоартом, альманахом «Місцеві» від фестивалю кіно і урбаністики «86», а також вітчизняною анімацією«Місцеві» — короткометражні фільми про міста, місця, вулиці і споруди сучасної України, створені молодими режисерами в рамках лабораторії MyStreetFilmsUkraine під час фестивалю «86».

11 червня просто неба на березі Сени відбудеться концерт київської групи «Реве та стогне».

Свої тексти прочитає письменниця та перекладачка Галина Шиян, а також письменниця і мультиплікатор Ірена Карпа.

Кураторки проекту — письменниця та радник з питань культури посольства України у Франції Ірена Карпа та культурна менеджерка Анна Корягіна.

«Унікальність проекту в його мультикультурності, адже на чемпіонат очікують глядачів з усіх континентів. Тож маємо неймовірну можливість показати Україну сучасну через твори її митців, а також зробити все, щоб після насиченого Євро вболівальники одразу ж поїхали відкривати для себе Україну туристичну», — зазначають кураторки.

Павільйон діятиме з 8 червня до 10 липня.

FRESCO-BDE - 1300X650 - ArtworkTOOLS

Фреска Сергія Радкевича «Людство»

Подпишитесь на «L’Officiel»

Модный дайджест на вашу почту каждую субботу

смотреть еще