Як це було: офіційне відкриття виставки «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей»

События
18.10.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
Привернення уваги до емоційного стану дітей та молоді в Україні
ПОДЕЛИТЬСЯ

12 жовтня в ArtHall D12 у Києві відбулось офіційне відкриття  виставки у межах проєкту «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» Христини Храновської. Мета — привернути увагу суспільства до проблеми емоційного стану української молоді, яка стала свідком війни, та створити надійну платформу для дітей, завдяки якій їх унікальні історії про пережиті випробування будуть почутими. 

На виставці представлені дитячі щоденники, нотатки, малюнки та особисті речі українських дітей. Загалом виставка охоплює 14 зворушливих історій дітей з різних куточків України: Донеччини, Харківщини, Херсонщини, Київщини. 

Ініціаторкою проєкту «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» є візіонерка Христина Храновська. Презентація щоденників у Києві стала другою точкою у маршрутній карті виставки, офіційне відкриття якої у серпні 2023 року відбулось в Амстердамі. В українській столиці ключовим партнером та співорганізатором заходу виступив Дитячий фонд ООН «ЮНІСЕФ». 

«У нас немає розкоші мовчати. У нас немає розкоші не розказати , не показати і не діяти.Тому голоси та щемливі історії українських дітей будуть почуті! Ми раді, що нарешті виставка відкрилась тут. Вдома. В Україні для українців. Ця виставка складається з візуального військового щоденника очима дітей, який представлений тут, на стендах. У таких щоденниках біль, страх і справжність. Дитячі очі бачать цю війну по-іншому, тому, мені здається, на відміну від дорослих, загальний голос українських дітей звучить як запитання: «мамо, чому нас вбивають? Окремий блок — присвячений предметам, особистим речам дітей, історії яких розповідає проєкт», — розповіла Христина Храновська.

Ведучим події став Григорій Решетник. Для запрошених гостей події провели екскурсію виставкою. А одна з героїнь проєкту — Софія Громакова — доєдналася до заходу як спікер та розповіла свою історію зі сцени.

«Я досі пам’ятаю цей жах у найменших деталях. З перших днів мій тато пішов до тероборони й, на жаль, загинув. Він був дуже доброю людиною, найдобрішою з усіх, кого я знала. Він загинув 11 березня, а ми досі не знаємо, де він. Ця рана на серці ніколи не загоїться. Я хочу, щоб люди пам'ятали тих, хто загинув за них», — сказала під час свого виступу на заході шістнадцятирічна Софія Громакова з Маріуполя. Дівчинці разом з мамою вдалося вибратись з окупованого міста на чужій автівці. Під час перебування в оточеному Маріуполі дівчина вела нотатки на своєму телефоні. Після евакуації написала картину, у якій втілила свої переживання. 

Для найменших гостей заходу українська художниця Марія Рева провела арт-терапію «Як ти себе почуваєш». На підготовлених заздалегідь художницею макетах, кожна дитина могла відтворити свій настрій та емоції. Роботи українських дітей організатори планують додати до загальної виставки.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

Організатори проєкту спільно з брендом BEssARION запустили благодійну ініціативу, створивши лімітовану колекцію шовкових хусток з унікальним принтом, що складається з фрагментів малюнків із дитячих щоденників. На відкритті виставки кожна з гостей отримала хустинку в подарунок. 

У Києві експозиція триватиме до 25 жовтня. Щодня з 12:00 до 20:00 виставку зможуть побачити усі охочі за адресою вул. Десятинна, буд. 12, ArtHall D12. Після експозиції виставки в Україні, вона подорожуватиме столицями Європи та світу, аби голос українських дітей почули на кожному континенті.  

Напередодні, 10 жовтня, відбувся передпоказ виставки в межах заходу «Ти як? Історії стійкості» до Всесвітнього Дня ментального здоров'я за підтримки ЮНІСЕФ та програми «Ти як?», що реалізується за підтримки Першої леді Олени Зеленської. На заході підлітки розказали свої історії про життя під час війни, складні стосунки та випробування, які вони пройшли. Ведучою та модератором події стала Марія Єфросиніна. В рамках заходу засновниця проєкту «Щоденники війни» Христина Храновська провела предпоказ виставки для Першої леді та представників медіа. 

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).