Три українські фільми покажуть на Венеційському кінофестивалі

Новости
27.07.2021
ПОДЕЛИТЬСЯ
Валентина Васяновича, Олега Сенцова та Петера Керекеша
ПОДЕЛИТЬСЯ

Під час 78-го Венеційського кінофестивалю, який проходитиме з 1 по 11 вересня, відбудуться світові прем'єри двох українських фільмів — «Носорога» Олега Сенцова та «Цензорки» Петера Керекеша. Стрічки покажуть у конкурсній програмі «Горизонти», про це повідомляє компанія Arthouse Traffic. Нагадаємо, що у 2019 році у конкурсі «Горизонти» переміг український фільм «Атлантида»/ Atlantis Валентина Васяновича.

Історія картини «Носоріг» заснована на реальних подіях 1990-х, що відбувались в Україні. Головний герой фільму (Сергій Філімонов) на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував. Стрічку створено у копродукції України, Польщі та Німеччини. Знімали фільм у трьох містах: Кривому Розі, Львові та Києві.

«Цензорка» Петера Керекеша спільного виробництва Словаччини, Чехії та України. Фільм розповідає історію молодої жінки Лесі (Марина Клімова), яку було засуджено до ув'язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: ув'язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми.

Новий фільм Валентина Васяновича «Відблиск» цього року увійшов до основної конкурсної програми і змагатиметься за «Золотого лева» – головну нагороду фестивалю. За сюжетом головний герой фільму, лікар-доброволець, повертається з війни додому і намагається пристосуватися до мирного життя, а також знайти спільну мову з колишньою дружиною та 12-річною дочкою.

Читайте також: Міжнародні та українські прем’єри: Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив програму

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).