5 фактів про легендарного українського науковця Бориса Патона, які необхідно знати

Новости
20.08.2020
ПОДЕЛИТЬСЯ
Герой України
ПОДЕЛИТЬСЯ

19 серпня, у віці 101 року, помер український академік, президент Національної академії наук України Борис Патон.

Науковець народився в Києві 14 листопада 1918 року, у родині директора Інституту електрозварювання — академіка Євгена Оскаровича Патона. Борис Патон є автором понад 1000 публікацій, 20 монографій та понад 400 винаходів.

Розповідаємо 5 фактів про легендарного українського науковця, які необхідно знати:

  1. Міст у Києві названий на честь батька Бориса Патона, Євгена. Саме він спроєктував цей міст, а випробовував з синами — Борисом та Володимиром. При зведенні мосту вперше використали технологію цільного зварювання.
  2. Розробив перший у світі прилад для обробки металу в умовах космосу.
  3. Головний ініціатор створення унікальної технології зварювання живих тканин, що використовується в хірургії. Був одним із розробників методу електрозварювання м'яких тканин – "шов Патона". Завдяки йому можна знизити крововтрату під час операції та скоротити час її проведення.
  4. Розробив технологію автоматичного зварювання броні танків в екстремальних умовах воєнного часу, що зробило визначний внесок у перемогу у Другій світовій війні.
  5. Перший українець, який отримав звання Героя України. Леонід Кучма нагородив Патона у день народження науковця в 1998 році, з врученням ордену "за самовіддане служіння науці, визначні досягнення в галузі зварювання та спеціальної електрометалургії, що сприяли визнанню й утвердженню авторитету вітчизняної науки в світі".
ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).