Ювілейний Венеційський кінофестиваль: про програму заходу й головні прем’єри

Новини
31.08.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
Що очікувати цьогоріч?
ПОДЕЛИТЬСЯ

Учора розпочався ювілейний, 80-й Венеційський кінофестиваль, що триватиме до 9 вересня. Протягом 11 фестивальних днів будуть представлені роботи відомих зарубіжних кіномитців, зокрема Софії Копполи, Девіда Фінчера й Бредлі Купера, а також українських: Анни Бурячкової та Івана Остроховського. 

30 серпня церемонія відкриття розпочалася з вручення нагороди «Золотий лев Святого Марка» за внесок у світове кіномистецтво 90-річній Ліліані Кавані, режисерці фільму «Нічний портьє» 1974 року. Першою стрічкою до показу стала робота режисера Едоардо Де Анджеліса «Капітан». 

Головою журі цьогоріч став режисер Дам'єн Шазель, який упродовж кар’єри здобув 6 статуеток «Оскар» та 7 нагород «Золотий глобус». Також до журі увійшли відомі режисери та режисерки, як-от Джейн Кемпіон, Мартін МакДона, Міа Гансен-Лев, Габріела Майнетті та інші. 

За головний приз фестивалю цього року змагатимуться 23 стрічки. Фільм «Прісцілла» Софії Копполи, режисерки біографічного фільму «Марія-Антуанетта», розповідатиме історію дружину Елвіса Преслі та їхнього подружнього життя. Фільм «Маестро» Бредлі Купера, що відомий роботою «Народження зірки», вестиме кінооповідь про композитора й диригента Леонарда Бернстайна. 

Важко не помітити, що цьогоріч значна частина фільмів зняті у жанрі байопік, як-от фільм «Феррарі» Майкла Манна. Також програма конкурсу пропонує вибірку фантастичних трилерів, коміксів, наприклад, «Передчуття» Бертрана Бонелло, «Догмен» Люка Бессона тощо. Крім цього, у кіноконкурсі беруть участь фільми модних сучасних режисерів: Йоргоса Лантімоса, Рюсуке Хамагуті та Мішель Франко. 

Щодо українських фільмів, то вони цього року не потрапили в основну програму конкурсу, натомість в межах програми Orizzonti Extra Венеційської бієнале представлять кінострічку української режисерки Анни Бурячкової «Назавжди-Назавжди» про життя київських підлітків наприкінці 1990-х років. 

Також у програмі Giornate degli Autori буде показано стрічку спільного виробництва України, Словаччини та Чехії «Фотофобія» режисерів Івана Остроховського і Павола Пекарчика. Фільм присвячений подіям в Україні та розказує історію хлопчика, який вимушений разом батьками жити на станції харківського метро під час постійних обстрілів.

У програмі Venice Classics буде представлена як зарубіжна, так і українська класика: реставрована версія «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, «Дні жнив» Терренса Маліка та «Полювання» Карлоса Саури.

Важливою подією є те, що 6 вересня в готелі Excelsior відбудеться Український день Венеційського кінофестивалю, упродовж якого буде проведено дві панелі: «Українська кіноіндустрія під час війни» та «Знімати в Україні: Підтримка та співпраця». Вступне слово на заході проголосять президент бієнале Роберто Чікутто та художній директор Альберто Барбера. Крім цього, під час фестивалю відбудеться прем’єра імерсивного проекту «Перша доба». Ідея полягає у тому, щоб за допомогою віртуальної реальності перемістити глядачів та гостей фестивалю у події перших днів повномасштабного російського вторгнення. 

Завершиться Венеційська бієнале 9 вересня демонстрацією фільму «Суспільство снігу» режисера Хуана Антоніо Байона.

Читайте також: «Назавжди-Назавжди» і «Тіні забутих предків» на ювілейному Венеційському кінофестивалі

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).