У Довженко-центрі відбудеться київська прем’єра фільму Сергія Лозниці "Процес"

Новости
18.11.2019
ПОДЕЛИТЬСЯ
Епоха Великого терору 1937-1938 років
ПОДЕЛИТЬСЯ

27 листопада у Довженко-центрі пройде київська прем’єра фільму Сергія Лозниці "Процес" (2018). Картина змонтована з документальної хроніки 1930-х років про сталінські репресії в СРСР. Стрічку представить та проведе обговорення після показу доктор історичних наук Георгій Касьянов.

У картині показано одну із перших гучних судових справ, сфабрикованих проти технічної інтелігенції того часу, — знаменитий процес проти Промислової партії, який відбувся майже 90 років тому в Москві. Підсудні провідні інженери країни визнають сфальшовані звинувачення у спробі державного перевороту та отримують смертний вирок.

Георгій Касьянов: "Справа Промпартії - один із показових процесів над "старою інтелігенцією", які відбувалися наприкінці 1920-х - початку 1930-х років. Цей показовий процес - справді показовий з погляду технології у справі організації репресій та "громадської думки" у засудженні "ворогів народу". Технологія показових процесів була використана в епоху Великого терору 1937-1938 років”.

Показ відбудеться в рамках паралельної програми виставки “ВУФКУ. Lost & Found” музею кіно Довженко-центру.

Світова прем'єра фільму "Процес" відбулася у 2018 році на 75-му Венеційському міжнародному кінофестивалі, де він брав участь у позаконкурсній програмі. Згодом його показали на екранах найпрестижніших міжнародних кінофестивалів у Карлових Варах, Белграді, Торонто та інших. В Україні фільм вперше глядачі побачили на Одеському МКФ у 2019 році. 

Читайте также: Сергей Лозница о возможности другой драматургии

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
03.04.2020
Stella McCartney
Брюки
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).