script async="async" src="https://securepubads.g.doubleclick.net/tag/js/gpt.js">

В Києві відкриється павільйон "Джерело" — унікальний цілодобовий виставковий простір

Новини
13.09.2021
ПОДЕЛИТЬСЯ
Мистецтво у публічному просторі
ПОДЕЛИТЬСЯ

18 вересня в Києві відкриється павільйон "Джерело" – інноваційний виставковий майданчик, який протягом вересня-листопада 2021 року працюватиме у цілодобовому форматі. Непомітна “біла пляма” на тілі міста, закинутий останні 25 років бювет “Джерело”, стане своєрідним “скляним кубом”, що кожні два тижні прийматиме нову виставку під кураторством групи "Сира нора" (Нікіта Кадан, Дана Косміна, Аліна Клейтман).

В павільйоні відбудеться чотири виставки під загальною темою “Тіла в місті”: “Кров з очей” (18-24 вересня), “Все проти вас” (25 вересня — 9 жовтня), “У праці сконати” (9-23 жовтня), “Осінь бінарності” (23 жовтня — 6 листопада), в яких українські та зарубіжні художники досліджують різні аспекти взаємодії людини й міста.

Формат виставкового майданчика, так само як і теми, до яких апелюватиме кожна з виставок, є своєрідним запрошенням до дискусії про мистецтво у публічному просторі, статус радянської архітектури, в якій досі не вбачають архітектурної спадщини, існування людини в мегаполісі, де вона вимушена стикатися з проблемами, до яких звертається проєкт. 

“Джерело” робитиме акцент на відеороботах та функціонуватиме цілодобово – в будь-який момент дня і ночі можна буде подивитися дві відеороботи на екранах розміром 3 х 1,7 м, розміщених у вітринах павільйону. За задумом кураторів, такий підхід надає доступ до сучасного мистецтва навіть під час карантинних обмежень, а також руйнує кордони, адже відеоформат є універсальним, технологічним та порівняно екологічним медіумом”.

"Джерело" – виставковий простір, відкритий для вулиці. Спосіб існування "Джерела" – прозорість, відкритість погляду перехожих. Тому ми починаємо програму "Джерела" з робіт про місто і про умови життя та способи жити у ньому — з творів, що можуть спрацювати як дзеркало для спрямованого з вулиці у павільйон погляду", – пояснює Нікіта Кадан.

Перша виставка, "Кров з очей", відкриється 18 вересня та триватиме до 24 вересня. 

На фото: Нікіта Кадан, Дана Косміна, Аліна Клейтман

У ній свої нові роботи представлять група MNPL та художниця Орелі Байяд. Байяд, яку видання Vice назвало однією з 10 найцікавіших молодих художників Бельгії, працює з відеоартом та часто використовує дивні й злегка тривожні образи у своїх роботах. MNPL – архітектурно-мистецька група, заснована в Одесі у 2009-му. Її учасники об’єднують різноманітні художні практики зі строгими архітектурними методами.

У рамках виставки художники розглянуть проблеми візуальної екології міського простору та пошуку тієї межі, де адаптація під агресивне середовище переходить у самодеструкцію.

На базі “Джерела” передбачено також публічну програму: дискусії, музичні події, перформанси. 

18 вересня програма відкриється мюзиклом Максима Зацарінного (aka Макс Світло) "Я блискавка" та лайвами від саунд-продюсерів John Object та Sasha Very. Подробиці першого заходу публічної програми тут.

Довідка: 

"Джерело" – павільйон бювету, побудований, ймовірно, "Київпроєктом" у 1995 році. Він забезпечував жителів району водою до 1999 р. та згодом був закритий. Сама будівля — рідкісний приклад архітектури 1990-х, яка не має юридичної адреси та не забезпечується ні теплом, ні електрикою, – своєрідна сліпа пляма.

Уже покинутою, будівлю вирішила повернути на мапу міста кураторська група "Сира нора". Пілотний запуск павільйону “Джерело” з виставкою Миколи Рідного "Поступова втрата зору" відбувся в рамках Тбіліської архітектурної бієнале в жовтні 2020 року.

Читайте також: В Музеї кіно Довженко-центру відкриють виставку до 60-річчя з дня народження Олександра Гнилицького

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).