Green-бум: Європейська комісія працює над урегулюванням поняття "зелених" брендів

Новости
23.03.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
Компанії будуть вимушені доводити своє право називатися "зеленими"
ПОДЕЛИТЬСЯ

В останні роки поняття "зелений" стало стійко асоціюватися з екологією. Бренди додають напис green на свої продукти, аби заявити про екологічне виробництво чи можливість подальшої переробки. Таку позначку можна побачити на косметичних засобах, продуктах споживання, етикетці одягу тощо. 

Європейська комісія вважає, що таким чином бренди спекулюють на бажанні суспільства стати більш екологічним. Так, дослідження, проведене в 2020 році, показало: 53,5% заяв компаній були розпливчастими чи не мали достатнього підтвердження. 40% з них же зовсім не мали підстави називатися green.

На сьогоднішній день не існує загально прийнятого визначення щодо "зеленого" поняття. Саме тому згодом Європейська комісія планує представити директиву, яка чітко окреслить підстави для можливості використання такого виразу.    

Директива також окреслить юридичні підстави для таких заяв, як "футболка, зроблена з переробленого пластику", "сонцезахисний крем, який не шкодить екології" та інших. Документ має зупинити поширення непідтвердженої інформації задля спекулюванні на темі екології.

Європейська комісія вважає, що подібна директива допоможе брендам, які дійсно використовують екологічне виробництво: "відповідно до сьогоднішньої пропозиції споживачі отримають більше ясності, сильнішу впевненість у тому, що коли щось продається як екологічно чисте, воно насправді є зеленим".

Після допрацювання документу Європейська комісія представить директиву на затвердження Європейському парламенту.

 

Читайте також: Фінляндію вшосте визнали найщасливішою країною у світі. Україна посіла 92 сходинку

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).