"Psychodarwinism: музейні джунглі": У Києві покажуть карантинний цикл Іллі Чичкана

Новости
15.02.2021
ПОДЕЛИТЬСЯ
Культурна спадщина Третьяковської галереї
ПОДЕЛИТЬСЯ

20 лютого Port.agency та Kooperativ відкриють виставку художника Іллі Чичкана. Новий цикл робіт присвячений шедеврам класичного живопису. Художник переосмислює роль та вплив видатних творів і пропонує по-новому поглянути на культурну спадщину Третьяковської галереї.

«Створений з одного боку в розпал пандемії, а з іншого – в розпал війни, проєкт дає можливість побачити по-новому загальний інтелектуальний спадок і десакралізувати його, перетворивши на кліше. Перекривлюючи «класику», Чичкан констатує, що Третьяківка – це не тільки зібрання шедеврів, але й сильний політичний інструмент, під вплив якого ми досі потрапляємо», — коментує кураторка виставки Катя Тейлор.

Виставка являє собою імітацію камерної музейної зали, де сконцентровані твори, які «повинен знати кожен». Цей зразковий зал — карикатура, криве дзеркало музею, де Чичкан висміює музейний пафос та відкидає традицію поклоніння імперському канону.

«У світовій культурі мавпа майже завжди є шаржем на людину. Критика «природи» пробивається крізь «культуру», звідси і «психодарвінізм» в назві проєкту. Але у Чичкана неможливо не помітити, що художник ідентифікує себе з усіма героями. За великим рахунком всі його роботи – автопортрети», – підкреслює куратор проєкту Марат Гельман.

Сам художник каже про свій проєкт: «Людина розумна прямоходяча заходить до музею з острахом й цікавістю, ніби її предок-примат. Обох лякає невідомість, адже мистецтво подібне до джунглів: загубитися легко, а віднайти сенс дещо складніше».

Виставка триватиме до 15 березня.

20 лютого о 19:00 відбудеться зустріч з куратором та директором Dukley European Art Community Маратом Гельманом. Тема: «Арт-ринок минулого, теперішнього та майбутнього. Між добром та злом». Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Читайте також: Відбулася презентація ілюстрацій Давида Чичкана до кодексу про адміністративні правопорушення

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).