20 лютого Port.agency та Kooperativ відкриють виставку художника Іллі Чичкана. Новий цикл робіт присвячений шедеврам класичного живопису. Художник переосмислює роль та вплив видатних творів і пропонує по-новому поглянути на культурну спадщину Третьяковської галереї.
«Створений з одного боку в розпал пандемії, а з іншого – в розпал війни, проєкт дає можливість побачити по-новому загальний інтелектуальний спадок і десакралізувати його, перетворивши на кліше. Перекривлюючи «класику», Чичкан констатує, що Третьяківка – це не тільки зібрання шедеврів, але й сильний політичний інструмент, під вплив якого ми досі потрапляємо», — коментує кураторка виставки Катя Тейлор.
Виставка являє собою імітацію камерної музейної зали, де сконцентровані твори, які «повинен знати кожен». Цей зразковий зал — карикатура, криве дзеркало музею, де Чичкан висміює музейний пафос та відкидає традицію поклоніння імперському канону.
«У світовій культурі мавпа майже завжди є шаржем на людину. Критика «природи» пробивається крізь «культуру», звідси і «психодарвінізм» в назві проєкту. Але у Чичкана неможливо не помітити, що художник ідентифікує себе з усіма героями. За великим рахунком всі його роботи – автопортрети», – підкреслює куратор проєкту Марат Гельман.
Сам художник каже про свій проєкт: «Людина розумна прямоходяча заходить до музею з острахом й цікавістю, ніби її предок-примат. Обох лякає невідомість, адже мистецтво подібне до джунглів: загубитися легко, а віднайти сенс дещо складніше».
Виставка триватиме до 15 березня.
20 лютого о 19:00 відбудеться зустріч з куратором та директором Dukley European Art Community Маратом Гельманом. Тема: «Арт-ринок минулого, теперішнього та майбутнього. Між добром та злом». Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Читайте також: Відбулася презентація ілюстрацій Давида Чичкана до кодексу про адміністративні правопорушення