Суд виніс рішення у справі "Квітів України": Що відбувається з пам’яткою

Новости
07.12.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Боротьба за збереження будівлі триває
ПОДЕЛИТЬСЯ

Адміністративний суд міста Києва постановив скасувати рішення Міністерства культури й інформаційної політики та Департаменту охорони культурної спадщини про внесення “Квітів України” в перелік пам’яток культурної спадщини.

Розгляд справи проходив у пришвидшеному порядку та за спрощеною процедурою, отже учасників справи про це навіть не мали повідомляти. Про відповідне рішення суду звітує волонтерська спілка "Зберегти "Квіти України".

Ми закликаємо Міністерство культури й інформаційної політики України та Департамент охорони культурної спадщини КМДА подати апеляцію та висловити свою офіційну позицію щодо цих подій”, – йдеться в заяві активістів.

ОАСК обгрунтовує рішення тим, що будівлю модернізму протиправно було занесено до реєстру культурної спадщини вже після початку будівельних робіт. 

Станом на 6 грудня 2022 року будинок "Квітів України" залишається пам’яткою культури та має охоронний статус. Про це повідомляє Міністерство культури й інформаційної політики України: “Збереження "Квітів України" – пріоритетне завдання у контексті загального збереження культурної спадщини для майбутніх поколінь. Ми продовжуємо боротьбу в юридичному полі. Але нам потрібна ваша підтримка”.

“Квіти України” знаходяться за адресою вул. Січових Стрільців, 49. Будівля призначалася для однойменного комунального підприємства — установи, що професійно займалася дослідженням квітів. Її було збудовано у 1985 році, того ж року вона отримала премію Спілки архітекторів як будівля року. 

Читайте також: Українські культурні діячі записали відеозвернення, у якому закликають захистити "Довженко-центр"

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).