Фільм "Земля" режисера Олександра Довженка покажуть із музичним супроводом наживо Мар’яни Садовської

Новости
06.11.2019
ПОДЕЛИТЬСЯ
У Довженко-центрі
ПОДЕЛИТЬСЯ

14 листопада у Довженко-центрі відбудеться показ легендарного фільму режисера Олександра Довженка "Земля" (1930) із живим музичним супроводом співачки, акторки і композиторки Мар’яни Садовської.

 

Фільм буде показано в рамках паралельної програми виставки музею кіно "ВУФКУ. Lost & Found". 

Вперше саундтрек до фільму Мар’яна Садовська презентувала на фестивалі Un-Week-End-à-l'Est в Парижі в 2017 році. У Києві прозвучить уперше саме у Довженко-центрі.

"Земля" — найвідоміший український фільм ХХ століття, визнаний шедевр світового кіномистецтва. 8 квітня 1930 року стрічка вийшла на київські екрани, а вже за 9 днів, після розгромного фейлетону придворного поета Сталіна Дем’яна Бєдного, фільм знімають з показів. Попри заборону фільму в СРСР, Довженко з дружиною Юлією Солнцевою і оператором Данилом Демуцьким 4 місяці подорожують Європою і демонструють фільм у Німеччині, Чехословаччині, Франції, Великобританії. Стрічку було перевідкрито лише по смерті режисера. У 1958 році на міжнародному конгресі кінокритиків в Брюсселі фільм назвали у числі 12 найкращих фільмів всесвітньої історії кіно.

У фільмі "Земля" показані події, пов’язані з колективізацією в Україні наприкінці 1920-х років, — створення перших колгоспних комун і класову ворожнечу. Молодий комуніст Василь за допомогою місцевої парторганізації отримує трактор і переорює приватні землі. Цей ентузіазм йому дорого коштує. 

Читайте также: В Довженко-центрі вперше відкриється Музей українського кіно

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
11.12.2019
Reebok
Кроссовки
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).