Україна-мати, маріупольська вежа та Ластівчине гніздо: UNITED24 та LEGO Creators популяризують українську архітектуру

Новости
17.11.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

У #LEGOwithUKRAINE представлені три конструктори — кожен у п’ятьох екземплярах. Їх неможливо купити, але можна виграти за благодійний внесок від 24 $. Усі зібрані кошти будуть направлені на відбудову України.  Платформа UNITED24 також оголосила відкритий конкурс для творців LEGO з усього світу. Їх закликають долучитися до створення конструкторів, присвячених відомим українським архітектурним спорудам, та допомогти у відновленні України. 

«Мільйони людей в усьому світі щодня допомагають Україні: жертвують кошти, підтримують біженців, борються з російською пропагандою в соціальних мережах. Переважна більшість із них ніколи не була в Україні. Тож проєкт #LEGOwithUKRAINE дає можливість дізнатися більше про нашу країну та її різноманіття. Хай поки на відстані. Ми вдячні спільноті креаторів LEGO, яка підтримала цю ідею, і закликаємо талановитих людей з усього світу відтворювати визначні українські пам'ятки з LEGO. Наступні конструктори ми плануємо випустити вже навесні 2024 року», розповіла координаторка платформи UNITED24 Ярослава Гресь. 

У першій частині проєкту представлені  роботи трьох талановитих творців Артура Самкова з Польщі, Максима Мітякіна з України та Євгена Тонєва зі США, які створили з LEGO київську Україну-мати, кримське Ластівчине гніздо та маріупольську стару водонапірну вежу. 

«Моє знайомство з LEGO почалося у 1998 році, коли мені подарували перший набір. Я багато чим займався протягом життя, але ніщо не було мені таким цікавим і постійним, як створення будівель з LEGO. Для проєкту з UNITED24 я обрав Ластівчине гніздо, тому що для мене воно асоціюється з Кримом та викликає приємні спогади про канікули з родиною на півострові. Це туга за нашим, українським Кримом. Ініціатива UNITED24 — неймовірний шанс допомогти у відбудові країни, а також нагадати, що тимчасово окуповані території будуть звільнені», — розповідає Артур Самков, автор моделі «Ластівчине гніздо».

«LEGO — це втілення фантазії в реальному світі. Якось я відтворив київський Майдан Незалежності з понад 55 000 деталей. А ще LEGO — про спільноти та об’єднання людей. Наприклад, разом із вимушеними переселенцями зі східних областей України ми відтворили герб Маріуполя зі 115 000 деталей. Я радий приєднатися до ініціативи UNITED24 і презентувати скульптуру “Україна-мати”. Впевнений, що багато українців та іноземців упізнають її одразу», — прокоментував запуск ініціативи Максим Мітякін, співзасновник та адміністратор спільноти UkrBricks, визнаної LEGO.

«Вежа, зведена у Маріуполі 1910 року, була свідком багатьох змін у місті. Під час створення моделі я зіткнувся з багатьма технічними та емоційними викликами. Кожна цеглинка приносила спогади — шум дитячих ігор біля її стін, радісні та сумні миті життя міста. Я намагався показати кожну деталь, знаючи, що для багатьох вежа — символ рідного дому. Сподіваюся, ті, хто візьме цей набір у руки, відчує мужність та витривалість Маріуполя», — поділився своїм баченням моделі Євген Тонєв, дизайнер продукту в медичному стартапі.

Дізнатися більше про ініціативу можна за посиланням

Ініціативу #LEGOwithUKRAINE не фінансує та не просуває LEGO. Усі моделі створили з оригінальних деталей LEGO особи, які не мають відношення до компанії LEGO.
ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).