Рідні стіни, рідним людям: Як долучитись до відновлення зруйнованих будинків у звільнених після окупації селах

Новости
15.07.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
У планах — відновити щонайменше 10 зруйнованих будинків для жителів одного зі звільнених сіл України
ПОДЕЛИТЬСЯ

Компанія Lenovo разом з волонтерською ініціативою Repair Together планують спільними зусиллями відновити щонайменше 10 зруйнованих будинків для жителів одного зі звільнених сіл. З кожного проданого ноутбука Lenovo YOGA Slim 7 буде переказано дві тисячі гривень у фонд Repair Together для відновлення домівок мешканців села Лукашівка Чернігівської області. 

За даними Міністерства розвитку громад та територій, зараз в Україні зруйновано або пошкоджено близько 116 тис. житлових будинків, у яких мешкали близько 3,5 млн людей. Серед них багато старих хатин у селищах, де люди прожили все своє життя. Внаслідок численних руйнацій, які завдають російські війська, кожного дня люди залишаються без даху над головою та фінансової можливості для відновлення свого житла. У квітні було звільнено окуповані території Київської, Чернігівської та Сумської областей. Одним з таких місць є село Лукашівка. Для допомоги українцям та відбудови їхнього житла компанія Lenovo об’єднала зусилля з молодою волонтерською ініціативою Repair Together, яка займається відновленням пошкодженого окупантами житла та надає адресну допомогу людям, котрі постраждали від російської агресії. За півтора місяця волонтери вже встигли доставити у село Ягідне Чернігівської області 293 листи шиферу й відновити дах у 13 будинках місцевих. У 12 будинках зробили внутрішній ремонт та прибрали 25 прибудинкових територій від наслідків війни. 

“Окрім допомоги, що спрямовується до глобальних фондів, ми в Lenovo допомагаємо українцям адресно. Зима не так уже й далеко, тому з питанням відбудови зруйнованого житла не можна зволікати. Масштаби руйнування в Чернігівській області складають близько 17%, зокрема в Лукашівці зруйновано кожен 5 будинок. Очікування майбутніх репарацій, на жаль, не допоможе пережити людям зливи й морози, тому, коли допомога потрібна вже зараз, має долучитись бізнес. Ми об’єдналися з волонтерською ініціативою Repair Together і запустили благодійну активність, яка дозволяє покупцю отримати сучасний та стильний ноутбук, а постраждалим — повернути рідні стіни”, — зазначає Микола Антонюк, керівник напрямку комерційних пристроїв Lenovo в Україні.

Головна мета колаборації та куди буде направлено зібрані гроші

Завдяки спільній ініціативі та продажу ноутбуків серії YOGA Slim 7 Lenovo та Repair Together  планують зібрати понад 300 тис. грн на відновлення як мінімум 10 будинків у селі Лукашівка Чернігівської області. Жителі цього села пробули під окупацією майже місяць та декілька днів перебували в самому епіцентрі бойових дій. Кожна п’ята домівка залишилась із розтрощеним дахом, поваленими стінами та обстріляним подвір’ям. Більшість селян залишились у рідних місцях й планують відбудовувати своє помешкання, але потребують допомоги. Згодом настане холодна зима, тому потрібно відбудувати рідні стіни якнайшвидше. Наразі у Лукашівці вже розчистили 29 територій та окреслили план робіт з ремонту постраждалих будинків та відновлення зруйнованих. 

Придбати сучасний пристрій і долучитися до допомоги

При покупці ноутбуків Lenovo серії YOGA Slim 7 в період з 01.07.2022 по 31.07.2022 компанія Lenovo переказує 2 тис. грн з кожної покупки до благодійного фонду Repair Together. Зібрані гроші допоможуть жителям Лукашівки без остраху зустріти зиму у відновлених будинках. 

Придбати ноутбуки Lenovo YOGA Slim 7 можна у таких магазинах:

 

Більше інформації про благодійну активність можна отримати за посиланням

Читайте також: Balbek Bureau відновить автентичні сільські будинки в деокупованих районах України

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).