Стрічку загиблого в Маріуполі режисера визнали найкращим документальним фільмом року

Новости
12.12.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
За версією Європейської кіноакадемії
ПОДЕЛИТЬСЯ

Стрічка литовського режисера Мантаса Кведаравічюса отримала нагороду від European Film Awards як найкраща документальна робота року.

Сюжет кінострічки розповідає про повернення режисера до Маріуполя з початком повномасштабного вторгнення. Він хоче фіксувати життя міста, яке продовжується під час російських бомбардувань. Вдалині тривають бої за "Азовсталь", а Маріупольський драмтеатр, який став місцем укриття дітей, намагається захистити усіх своїх гостей. 

Документаліст приступив до роботи над “Маріуполісом-2” після 24 лютого, фільм став продовженням попередньої стрічки "Маріуполіс" (2015). Життя Мантаса Кведаравічюса скінчилось трагічно: режисер був розстріляний російськими військовими під час зйомок. Близькі та колеги майстра взяли на себе відповідальність завершити роботу над фільмом.

“Фільм з величезною силою та чутливістю зображує життя, що триває серед бомбардувань, і розкриває образи, в яких поєднано трагедію і надію”, – коментують організатори.

Український “Памфір” режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука та “Цензорка”, спільна розробка України, Чехії та Словаччини,  опинились серед номінантів на звання найкращого дебютного повнометражного фільму. Однак нагорода в цій категорії дісталася стрічці "Маленьке тіло" італійської режисерки Лаури Самані.

Найкращим європейським фільмом у 2022-му назвали стрічку шведського митця Рубена Естлунда "Трикутник смутку". Ця ж робота отримала премії за найкращу режисуру, найкращого актора та найкращий сценарій.

Визначним моментом церемонії стало нагородження у номінації Co-Production Award від фонду Eurimages, перемогу в якій цього року колективно присудили усім українським продюсерам. 

Читайте також: Українка потрапила до списку найвпливовіших жінок 2022 року за версією Financial Times

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
02.12.2022
Ruslan Baginskiy
"The hat". Crystal Edition
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).