У Чернівцях відбудеться кінофестиваль "Миколайчук OPEN"

Новости
24.05.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Його відкриє фільм "Будинок "Слово". Нескінчений роман"
ПОДЕЛИТЬСЯ

З 15 по 19 червня в Чернівцях відбудеться фестиваль глядацького кіно "Миколайчук OPEN", приурочений до 81 річниці від дня народження легендарного кінодіяча Івана Миколайчука. Подія збере найновіші українські фільми, що не виходили в національному прокаті, та представить програму ретроспективи.

Фільмом-відкриттям стане картина "Будинок "Слово". Нескінчений роман" режисера Тараса Томенка. Це українська прем’єра фільму, який торік вперше показали у рамках 37-го Міжнародного кінофестивалю у Варшаві.

"Будинок "Слово". Нескінчений роман" розповідає про один із найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник у 1920-1930 роках у Харкові. У 66 квартирах будинку з назвою "Слово" жили найвідоміші митці української культури: Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Наталія Ужвій, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Олесь Курбас, Іван Багряний та інші. Зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох наступних років репресували, розстрілювали або змушували стати співцями партії.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

"Відкрити фестиваль фільмом "Будинок "Слово". Нескінчений роман" — це неймовірна удача, й ми тішимося, що продюсери картини пішли нам назустріч. Важливо нагадати, що ми боремося не лише за нашу свободу та територіальну цілісність, а й за культуру. Вона залишається на часі, активно долучається до культурної дипломатії, живе та розвивається попри всі несприятливі обставини", — коментують організатори фестивалю, продюсер Олексій Гладушевський та програмер Алекс Малишенко.

"Миколайчук OPEN" проходитиме офлайн, без червоних доріжок та буде безкоштовним для глядачів. Усі події відбуватимуться в Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука в Чернівцях. Розклад та повну програму оголосять згодом.

Фестиваль глядацького кіно проходитиме за підтримки Чернівецької міської ради, Чернівецької обласної ради та Буковинської кінокомісії.

 

Стежити за оновленням можна на сайті.

 

Читайте також:

Режисерка Агнешка Голланд розкритикувала Каннський фестиваль за показ російського фільму

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
02.06.2022
FROLOV
Світшот
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).