Таким Сонце ще ніколи не бачили. У Мережі з’явилися найдетальніші кадри зірки

Новости
08.09.2022
ТЕКСТ: Анастасія Поляк
ПОДЕЛИТЬСЯ
Зроблені на телескоп Inouye
ПОДЕЛИТЬСЯ

Національна сонячна обсерваторія США опублікувала нові знімки Сонця, зроблені найпотужнішим у світі телескопом. На них у найменших деталях зображена сонячна хромосфера — другий шар в атмосфері зірки. Нині ці знімки можна вважати найбільш точними фотографіями поверхні Сонця.

Зображення охоплюють область розміром 82,5 км, і на них можна помітити яскраві струмені плазми, які підіймаються крізь хромосферу до зовнішньої оболонки Сонця, створюючи незвичайні візерунки. Затемнені знімки також показують золоті комірчасті структури, що нагадують бджолині стільники, ширина кожної з них сягає близько 1600 км. 

Знімки зроблено на найпотужніший у світі сонячний телескоп Inouye, за допомогою якого можна детально дослідити поверхню Сонця і спрогнозувати та підготуватися до сонячних бурь. Прилад знаходиться на вершині вулкана на острові Мауї, у штаті Гаваї. Він був побудований ще у 2013 році й коштував близько $ 344 мільйонів.

Читайте також: NASA відклали запуск першої за 50 років місії на Місяць через проблеми з двигуном

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).