Робота Нікіти Кадана стане частиною колекції паризького Центру Помпіду

Новости
12.08.2021
ПОДЕЛИТЬСЯ
"Постамент. Практика витіснення"
ПОДЕЛИТЬСЯ

Куратори Національного центру мистецтва і культури Жоржа Помпіду відібрали до колекції музею роботу Нікіти Кадана “Постамент. Практика витіснення” (2009-2011). Передача та розміщення роботи, що знаходилась у приватній колекції, відбулися за сприяння Voloshyn Gallery.

Потрапити до колекції Центру Помпіду – це важлива подія для творчості будь-якого митця, що неодмінно сприятиме розширенню взаємодії публіки з сучасним мистецтвом східноєвропейського напрямку і стане важливою складовою для розвитку нового інтернаціонального культурного діалогу. Інсталяція Нікіти Кадана буде також експонуватися на виставці українського сучасного мистецтва "Україна в Помпіду", яка пройде у Франції у 2022 році.

"Постамент. Практика витіснення" – інсталяція, яка складається з великого макета постаменту, що стоїть у виставковому залі, торкаючись стелі, та тексту, нанесеного на стіну. Місця для пам'ятника, що мав би стояти на цьому постаменті, вже не лишається. Навколо постаменту є тільки вузький коридор для глядачів. Текст – це хроніка "війни пам'ятників" у пострадянській Україні: пошкодження та знищення монументів як радянських, так і нових націонал-патріотичних. Першу версію роботи було реалізовано у 2009 році, другу — у 2011.

Читайте також: Галерея The Naked Room представит Украину на Венецианской биеннале

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).