Олена Зеленська та співачка ROXOLANA представили спільний проєкт, який присвячено безбар'єрному спілкуванню

Новости
23.09.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Говори
ПОДЕЛИТЬСЯ

У Міжнародний день жестових мов, 23 вересня, перша леді Олена Зеленська та співачка ROXOLANA вийшли зі спільним проєктом, який присвячено безбар'єрному спілкуванню. Так, презентовано оновлений інклюзивний кліп на пісню «Говори», де різні герої жестовими мовами різних країн закликають до безбар’єрного спілкування.

«Минулого року я випустила два кліпи жестовою мовою, адже сотні тисяч українців мають порушення слуху. Цього року через війну багато з них змушені були виїхати за кордон. Мені хотілося підтримати їх і показати, що вони не самотні, що кордони, які зараз розділяють українців, не мають заважати нам спілкуватися і підтримувати одне одного», – каже ROXOLANA.

У зйомках взяла участь перша леді Олена Зеленська – українською жестовою мовою вона закликає говорити.

«Сотні тисяч українців мають порушення слуху. Значна частина з них виїхала, шукаючи безпеки за кордоном. Ці люди мають адаптуватися до іншого життя, і кожен з нас може їм у цьому допомогти – увагою, підтримкою, простими фразами: я тебе розумію, ми все зможемо, бо зрештою – ми єдині, ми – разом!» – пише перша леді у своєму Facebook.

У часи війни, коли нас і так розділяє багато кордонів та бар’єрів, як ніколи важливо розуміти та підтримувати одне одного – одна з основних ідей кліпу. Вона звучить закликом вивчати жестову мову й руйнувати бар’єри у спілкуванні, щоб завжди мати змогу сказати про головне: вдячний тобі, дякую, що поруч, говори зі мною, я тебе розумію, я тебе чую.

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 

Допис, поширений Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Герої відео показують, що жестова мова по-різному «звучить» англійською, українською, польською, іспанською та французькою. Всього у світі понад 300 жестових мов. 

Зйомки кліпу відбувалися у Києві, участь у них взяли представники театру міміки та жесту «Райдуга», в якому працюють нечуючі та слабочуючі актори.

У 2021 році ROXOLANA написала пісню «Говори» на слова відомого українського поета Юрія Іздрика. Пісня стала частиною проєкту Ukraine Is, який поєднав сучасну музику та українську поезію. Приспів у відео до пісні був записаний жестовою мовою за участі людей з порушеннями слуху.

23 вересня 2021 року, до Міжнародного дня жестових мов, співачка випустила інклюзивну відеоверсію пісні «Говори». Адаптувала пісню перекладачка жестової мови Ксенія Олійник, яка також взяла участь у зйомках інклюзивного лірик-відео.

 

Читайте також:

Барбра Стрейзанд стала амбасадоркою платформи UNITED24

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
02.12.2022
Ruslan Baginskiy
"The hat". Crystal Edition
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).