Onuka запустила відеопроєкт під назвою "Хрестоматія". Перший ролик — вірш "Сафо" Лесі Українки

Новости
26.02.2021
ПОДЕЛИТЬСЯ
Поезія — це застигла емоція
ПОДЕЛИТЬСЯ

Ната Жижченко, фронтвумен гурту ONUKA, запустила поетичний відеопроєкт під назвою "Хрестоматія", в рамках якого музикантка декламуватиме улюблені вірші. 

Ідея створити проєкт була у планах Нати протягом декількох років. За словами Нати, вона з ранніх років обожнювала вивчати вірші й добровільно годинами розповідала їх своїм рідним. Вже в дорослому віці Ната почала згадувати та вивчати їх задля того, щоб тренувати різні навички (пам'ять, мову, вимову) та розширювати світогляд.

Проєкт отримав назву "Хрестоматія" як і через етимологію слова (з давньогрецької chrestos — корисний і mathono — вивчаю, дізнаюсь), так і через його символічність. "Хрестоматія — збірник текстів письменницьких чи наукових творів, призначений для пізнавальних цілей. Я зібрала власну хрестоматію, побудовану на своєму досвіді, інтересах та уподобаннях", — розповідає Ната.

"Якщо архітектура — це застигла музика, то поезія — це застигла емоція. В поезії дуже складно обманути читача чи слухача. В цьому проєкті зібрані ті вірші, що викликали у мене сильні почуття, ті, які стали знаковими для літератури. Серед них є вірші, що класно звучать, є абсолютно артхаусні, є вірші з дитячих ансамблів, є й такі, що я читаю на сцені між піснями. Таким чином в Хрестоматії вимальовується літературна картина мого особистого світу".

Кожний з обраних віршів Ната читає на різних локаціях, які резонують зі змістом твору. Вірші самі знаходять собі місце за різними критеріями: за знаковістю, протилежністю чи навіть алюзіями.

Проєкт дебютує з віршем "Сафо" Лесі Українки 25 лютого — у день 150-річниці з дня народження легендарної української поетеси. "Леся Українка — дійсно красива людина, сильна, вольова, трагічна. Вона — стрижень, кремінь, — розповідає Ната. — Я обрала "Сафо", тому що мені подобаються її перші цикли. Ті вірші про маму та про кохання досить маловідомі, але дуже ніжні та чуттєві. Й звучать так, наче написані сьогодні".

Читайте также: https://officiel-online.com/fashion-week/jw-anderson-fall-2021/

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).