15 українських зірок знялися для благодійного календаря “Щирі. Свята”

Новости
22.11.2018
ПОДЕЛИТЬСЯ
Українське святкове вбрання на кожен місяць
ПОДЕЛИТЬСЯ
15 українських зірок знялися для благодійного календаря “Щирі. Свята”, прибуток від продажу якого передадуть музею Івана Гончара. 
 
Історія проекту “Щирі” розпочалася в 2014 році як соціальна ініціатива ТЦ "Домосфера" – 15 українських зірок взяли участь у зйомці в українських національних костюмах. Проект отримав таку популярність, що став традицією. У 2016 відбулося продовження – “Щирі. Спадщина”. Тематика календаря на 2019 рік “Щирі. Свята”. Весь прибуток від продажу третього календаря буде передано на реконструкцію Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара".

Кожен місяць у календарі присвячено традиційному українському святу, на що вказують атрибути та елементи вбрання. Кожна з 12 зіркових світлин – 12 історій про строї та традиції з різних регіонів України. 

Для зйомки, що тривала більше 17 годин, команда проекту та стиліст Наталя Каменська підібрали 20 автентичних строїв кінця XIX – початку XX століття. Образи зіркових учасників доповнювали традиційні святкові атрибути - жайворонки з тіста до свята 40 святих, весільні калачі, різдвяні пряники-панянки, лепеха на Трійцю. Для героїнь зібрали більше 50 кілограм унікальних прикрас: натуральних коралів, бурштинового та скляного дутого намиста. А на реставрованих столітніх вінках можна було побачити такі елементи, як парафінові "пупляшки", паперові квіти та листя, бісер, стрічки, сухозлітки, фігурні лелітки, вовняні нитки та помпони.

Телеведуча Леся Нікітюк одягнена у весільний стрій з Тернопільської області кінця ХІХ – початку ХХ століття Учасниці гурту Dakh Daughters Соломія Мельник та Наталка Галаневич у строях з Центральної України, свято 40 святих Прима-балерина Катерина Кухар у вбранні з Львівської області, Опілля кінця ХІХ – початку ХХ століття Марина Кухар у святковому строї на Великдень з Івано-Франківської області Олександра Заріцька (KAZKA) у традиційному весільному вбранні з Черкаської області (с. Легедзине) початку ХХ століття Телеведучі Руслан Сенічкін та Людмила Барбір у строях з Сумської області, свято Трійці Телеведуча Маша Єфросиніна вбрана у костюм Івано-Франківська область (с. Корнич) початку ХХ століття Родина Решетників у святкових строях на Покрову, Київська область початок ХХ століття Образ Ніни Матвієнко присвячений народним традиціям на Миколая, Полтавська область початку ХХ століття Ната Жижченко (ONUKA) приміряла роль старшої дружки з Покуття кінця ХІХ століття Співачка Джамала приміряла традиційний весільний костюм заможної нареченої з Полтавщини (Черкаська обл.) початку ХХ століття Тіна Кароль вбрана у весільний стрій з Івано-Франківська області (с. Космач), Гуцульщина кінця ХІХ – початку ХХ століття
“Благодійний календар “Щирі” виходить раз на два роки, — зазначила організатор проекту, керівний директор ТЦ “Домосфера” Наталія Кравець. — Цього разу ми хотіли показати не тільки історичні вбрання, а й розповісти про українські традиції та свята. Кожен, хто замовляє календар, долучається до допомоги музею та підтримує українську культуру”.

Придбати благодійний календар на 2019 рік можна за посиланням або у ТЦ "Домосфера", магазинах Folkmart, Народний дім Україна, Yakaboo, "Буква". Є можливість замовити ексклюзивний календар із автографом зіркового учасника.Читайте также: Украинка попала в рейтинг самых влиятельных женщин мира по версии BBC
ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).