Під час наступу російських військ у Київській області згорів музей з роботами Марії Примаченко

Новости
28.02.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
В ньому зберігалися близько 25 унікальних робіт художниці
ПОДЕЛИТЬСЯ

Як передає Укрінформ, під час наступу російських військ у селищі Іванків Київської області згорів краєзнавчий музей з роботами Марії Примаченко. Про це також повідомляє у своєму дописі директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко.

«Збройний наступ Росії на Україну знищує численні об'єкти цивільного характеру та об'єкти культурної спадщини в Україні. Ще однією з непоправних втрат історико-культурного надбання України є знищення агресором у ці пекельні для нашої країни дні Іванківського історико-краєзнавчого музею, де серед великої кількості цікавих експонатів та тематичних експозицій гордістю і прикрасою були роботи видатної української художниці Марії Примаченко», - написала Литовченко.

Російські окупаційні війська підпалили історико-краєзнавчий музей в ході боїв за Київ 26 лютого. 

"Работы Примаченко иванковцы вынесли по домам! Они не сгорели!!! Музей отстроим!!!" – написала журналістка Тетяна Гончарова, передає Укрінформ.

Марія Примаченко — українська народна художниця в жанрі «наївного мистецтва», лауреатка Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Авторка понад 800 картин. Народилася і похована у с. Болотня Вишгородського району Київської області. 2009 рік (100-річчя з дня народження художниці) — за рішенням ЮНЕСКО — був визнаний роком Марії Примаченко.

 

Читайте також: 

Долучайтесь до IT-армії України: Як це зробити

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
02.06.2022
FROLOV
Світшот
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).