Архітектурне бюро Слави Балбека розробило конструкцію, яка ховатиме національні пам’ятки під час війни

Новости
26.04.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
КМДА вже узгодила три проєкти
ПОДЕЛИТЬСЯ

Команда архітектурного бюро Слави Балбека розробила конструкцію, що допоможе захистити національні пам’ятки України. Проєкт вони назвали RE: Ukraine. Monuments. Він покликаний захистити пам’ятники будь-якого розміру, адже для усіх них буде використовуватися спільна спеціально розроблена технологія.

Конструкція, яка буде зведена за цією системою, має захистити національні надбання від ураження звуковою хвилею від вибухів або пошкоджень від уламків снарядів. З пропозицією розробити таку систему до архітектурного бюро звернулися волонтери cпільно з Альянсом реставраторів історичних будівель України та Департаментом охорони культурної спадщини КМДА.

Аби створити RE: Ukraine. Monuments, команда Слави проаналізувала світовий досвід, починаючи з Другої світової війни до масштабних протестів сучасності, таких як, наприклад, акція Black Lives Matter у Лондоні 2020-го.

Конструкції команда Слави розробила за принципом модульності. Вони створили модуль стандартного розміру, який можна дублювати за вертикальною та горизонтальною площиною. Аби у майбутньому визначити їхню потрібну кількість, архітектори мають лише зняти заміри пам’ятки та прорахувати площу.

"Щоб гармонійно вписати ці конструкції в міський ландшафт, ми пропонуємо фарбувати фасади в нейтральні кольори, на кшталт сірого чи оливкового. Для ідентифікації пам’ятника на фасад можна наклеїти оракал з обрисами монумента й інформацією про нього: назвою, роком встановлення, авторством і короткою історичною довідкою. Крім цього, на оракалі є місце для QR-коду, який вестиме на сторінку пам’ятника у "Вікіпедії", — йдеться на сайті бюро.

Читайте також: Резолюцією ПАРЄ стане виступ української депутатки про права жінок

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
20.12.2023
А-ба-ба-га-ла-ма-га
Так ніхто не кохав. Антологія української поезії про кохання
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).