Сонячні батареї та вільний Wi-Fi: У Києві відкрили першу smart-вулицю

Новости
21.06.2019
ПОДЕЛИТЬСЯ
За ініціативи Kyiv Smart City
ПОДЕЛИТЬСЯ

20 червня у Києві відкрили першу smart-вулицю міста. Вона розташована в межах вул. Салютної та є яскравим прикладом того, як інноваційні прилади можуть зробити життя в місті комфортним і безпечним. На Салютній встановили баки для сортування сміття, велосипедні доріжки та безкоштовний міський Wi-Fi.

12 камер відеоспостереження гарантують високий рівень безпеки, “розумне” освітлення з дистанційним регулюванням потужності заощаджує електроенергію, а пандуси і рельєфне покриття полегшать пересування людям з інвалідністю. Також на Салютній є 2 станції підзарядки електромобілів, лавки із зарядними USB-пристроями, що живляться від сонячних панелей, та кнопка екстреного виклику. Усе це допоможе мешканцям навколишніх будинків заощаджувати свій час, зусилля та почуватися в безпеці.

Окрім того, на Салютній встановили першу в Україні стаціонарну систему моніторингу якості повітря. Датчик вимірює концентрацію дрібнодисперсного пилу (РМ2.5 і РМ10), рівень оксиду азоту (NO), оксиду сірки (SO2), озону (O3), бензолу (C6H6), діоксиду азоту (NO₂), чадного газу (CO), а також температуру і вологість. Сьогодні контроль якості повітря в усіх районах столиці здійснює мобільна лабораторія, яка щоденно робить забір та аналіз. Дані доступні на порталі Kyiv Smart Environment.

Координаторкою ініціативи Kyiv Smart City стала Ярослава Бойко: “Перша smart-вулиця в Києві — це втілення міжнародної практики створення Living Lab. Такі “живі” лабораторії дозволяють в умовах міста протестувати нові технології, покликані покращити життя його мешканців. Це і “розумне” освітлення, і контроль екологічної ситуації, і відеоспостереження, і багато іншого. У рамках проекту, реалізованого ініціативою Kyiv Smart City спільно з компанією KAN Development, ми матимемо можливість перевірити на практиці досягнення українських і закордонних стартапів, аби в майбутньому запровадити найкращі технології в інших районах столиці”.

Зараз команда Kyiv Smart City працює над тим, щоб “розумних” вулиць в Києві стало більше.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).