В Києві відкриється виставка "Соня Делоне: Ритм кольору"

Новости
05.11.2019
ПОДЕЛИТЬСЯ
З 15 листопада до 15 грудня
ПОДЕЛИТЬСЯ

Французький інститут в Україні  та агенція культурного менеджменту Port.agency представлять виставку "Соня Делоне: Ритм кольору".

На виставці можна буде побачити унікальні документи: листування Делоне з близькими, а також вінтажні плакати і книги, зокрема автобіографію. Головними експонатами стануть дві графічні роботи художниці, які зберігаються в Національному художньому музеї України, – єдині приклади її спадщини в Україні.

"Постать Соні Делоне – один із найяскравіших прикладів спільної франко-української культурної спадщини. Спогади з її раннього дитинства в Україні відобразились у її творчості крізь колір, а дружба та спільні проєкти з французькими митцями, як-от Гійом Аполлінер, Анрі Руссо, Блез Сандрар та Трістан Тцара, слугують беззаперечним прикладом її впливу на розвиток європейського мистецтва. Для нас дуже важливо ініціювати спільні проєкти такого масштабу з українськими партнерами та сприяти подальшому знайомству українців з непересічною постаттю Соні Делоне", – зазначає Наталі Берас, директорка Французького інституту в Україні та радниця з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні.

Частиною виставки стала авторська студія "Сила творчості", що представляє художників і дизайнерів, які наслідують принципи підходу Делоне і, як і вона, працюють на перетині сфер – дизайну одягу і мистецтва, функціонального дизайну і освіти, текстилю і декору. Учасниками студії стали українські митці Маша Рева, Флоріан Юр’єв, сестри Яся і Леся Хоменко, Оксана Левченя та французька художниця Ева Тулуа.

Виставка пройде з 15 листопада до 15 грудня в Set Art Space.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).