Документальний фільм про Україну «Синдром Гамлета» отримав Гран-прі кінофестивалю в Локарно

Новости
16.08.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Режисерів Ельвіри Нєвєри та Пьотра Росоловського
ПОДЕЛИТЬСЯ

Документальний фільм про Україну «Синдром Гамлета» режисерів Ельвіри Нєвєри та Пьотра
Росоловського отримав Гран-прі «Тижня критики» як найкращий фільм в рамках 75-го Міжнародного кінофестивалю в Локарно.

«Цей фільм блискуче висловлює гамлетівську дилему української молоді. Фільм передає відчуття та досвід героїв в умовах необхідності робити важкий вибір, коли можливості вибору обмежені через жорстоку війну. Продумана до дрібниць кіномова створює універсальний фільм», – з заяви членів журі.

«Синдром Гамлета» — це потужний портрет яскравого покоління молодих українців, народжених після розпаду Радянського Союзу, сформованих Майданом 2013 року, натхнених силою політичних змін та зранених війною.

Стрічка також отримала премію незалежних швейцарських критиків Boccalino d'Oro як найкращий документальний фільм кінофестивалю у Локарно.

В рамках «Тижня критики» Міжнародного кінофестивалю у Локарно відбулась міжнародна прем’єра фільму. Під час прем'єрного показу були присутніми декілька героїв фільму, зокрема акторка Оксана Черкашина («Погані дороги», «Клондайк») та один із головних героїв – Ярослав Гавянець, який наразі служить у Збройних силах України. Під час прем’єри знімальна група фільму провела акцію на підтримку України. 

Фільм розповідає про те, як за кілька місяців до повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році п’ятеро молодих людей беруть участь у створенні унікальної театральної постановки, яка намагається пов’язати їхній досвід війни з шекспірівським «Гамлетом». Для кожного з них сцена стає платформою для вираження своїх переживань та травм через можливість поставити самим собі запитання «Бути чи не бути?» на тлі дилеми, яка є в житті кожного з героїв. Головні герої борються з розчаруванням, безсиллям і гнівом, намагаючись навести лад у своєму житті, часом занурюючись у болісне минуле.

 

Читайте також:

Портал IMDb опублікував список найкращих фільмів для кращого розуміння України

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
02.12.2022
Ruslan Baginskiy
"The hat". Crystal Edition
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).