Дивіться: Комікси про війну від української художниці Юлії Вус

Новости
24.03.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Опубліковані в The Washington Post
ПОДЕЛИТЬСЯ

Одне з найстаріших американських медіа, The Washington Post, виклало комікси від української художниці Юлії Вус. Мисткиня за допомогою малюнків розповідає про перші дні війни. На початку матеріалу — коментар Юлі:

«Я живу у Львові, Україна, але зараз перебуваю у рідному місті Червонограді, це приблизно година їзди на північ. Мої сестри, хлопець, кіт і я у відносній безпеці. Дякуємо Богу, що моє місто не бомбили, тому я можу малювати».

Історія Юлії Вус:

«Мій хлопець, наш кіт і я живемо у Львові, Україна. 24 лютого ми прокинулись і зрозуміли, що почалася повномасштабна атака росії.

— Ти пам'ятаєш наш план?

З тривожними валізками, сестрами і котом ми поїхали до мого рідного міста Червонограда (там більше кімнат у квартирі і великий підвал). На шляху бачили багато танків.

— Наші хлопці.

Помітили, що люди почали панікувати, сформувалися черги біля банкоматів і на заправках. Вони спустошували полиці у магазинах.

— Навіщо їм стільки туалетного паперу?

Якось ми доїхали до мого рідного міста, купили їжу та необхідні речі. Вперше в житті я придбала мисливський ніж.

Ковдри. Вода. Електрична плита. Обігрівач. Їжа. Ліхтарик.

У перший день ми були самі у підвалі. Ніхто з сусідів не спустився. Люди гуляли вулицею, коли зазвучала сирена. Вони не розуміли, що це не тренувальне ввімкнення.

Протягом наступних декількох днів сусіди почали приходити до підвалу і розповідати веселі історії, щоб знизити напругу. 

— А потім дві ворони разом нагидили на мене!

Після двох днів тривожності ми трішки заспокоїлись і вирішили пошукати по місту, чим можемо допомогти. Ми робили коктейлі Молотова. 

— Пінопласт?

— Є. 

— Пальне?

— Є. 

За декілька годин так багато людей прийшло допомагати, що нас попросили йти додому. Та ніхто не хотів залишатися вдома. Кожен хотів хоча б щось робити. 

Гуманітарна допомога 

— Комусь чаю чи кави?

Ми не знаємо, що далі, але я сподіваюся, наша довга історія з росією завершується. 

Ми платимо величезну ціну за власну незалежність». 

 

 

 

Читайте також: Джон Бон Джові виклав відео, як одесити укріплюють місто під пісню It's my life

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).