TITANIC – L`Exposition: минуле крізь призму сучасності

Новини
25.07.2023
ТЕКСТ: Андрій Доценко
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Понад століття тому сталася одна з найбільших морських катастроф людства – затонення корабля «Титанік». У ніч з 14 на 15 квітня 1912 року найбільший корабель, коли-небудь побудований у світі, справжній плавучий палац і технологічне диво свого часу, затонув після зіткнення з айсбергом, внаслідок чого загинуло понад 1500 людей.

«TITANIC – L`Exposition» – це сімейна та освітня виставка, присвячена яскравим історіям чоловіків та жінок, які перебували на борту легендарного корабля. У такий спосіб Париж вшановує пам’ять трагедії, яка досі відлунює у колективній пам’яті кожного з нас. Виставку можна відвідати до 10 вересня 2023 року у Paris Expo Porte de Versaille.

Потрапивши всередину виставкових павільйонів, відвідувачі одразу ж отримують копію посадкового талону, ідентичного тому, який видавався гостям «Титаніку». Звідси починається подорож у часі: від його будівництва до затоплення, від автентичного життя на борту до небезпечної підводної експедиції з вилучення предметів із дна океану. Ви маєте можливість відкрити для себе хронологію підводних пошуків, які дозволили віднайти, а в подальшому й відновити оригінальні об’єкти, і зберегти місце затонення корабля з метою наукового аналізу й збереження історії та пам’яті для майбутніх поколінь.

На виставці представлено копію Grand Escaliers першого класу в оригінальну величину, що були прикрашені дубовими панелями і мали навіс із кованого заліза та матового скла. Парадні сходи спускалися з верхньої палуби до вітальні першого класу. Крім цього, були реконструйовані й інші приміщення: першокласна вітальня, котельня, кафе «Веранда», каюти корабля тощо.

Наприкінці виставки відвідувачі потрапляють у захоплюючий імерсивний простір із великими екранами. Цей досвід цифрового занурення дозволяє відвідувачам відчути атмосферу Титаніку так, як ніколи раніше.

Виставка «TITANIC – L`Exposition» розповідає про зворушливі історії пасажирів та екіпажу корабля через призму особистих речей, які допомагають нам зрозуміти людський вимір трагедії. Залишки корабля було віднайдено через 73 роки після катастрофи. З 1987 року вісім експедицій під керівництвом Поля-Анрі Наржоле, директора відділу підводних досліджень RMS Titanic, підняли понад 5500 об'єктів з місця затонення корабля.

Ці реліквії варіюються від особистих речей, що належали пасажирам, таких як коштовності чи одяг, до предметів, як-от корабельний телеграф чи витончений порцеляновий посуд. На виставці представлено більше 260 автентичних об’єктів, що розміщені в десяти залах на 2000 квадратних метрів. Кожна річ пройшли тривалий процес відновлення та консервації, регулярно перевіряється та належним способом обслуговується.

Банка з логотипом White Star Line. Ця маленька баночка, яка стояла на столах їдалень третього класу, ймовірно, використовувалася як сільничка або баночка для джему і варення.

Філігранне кільце з діамантами. Багато жінок, подорожуючи першим класом на борту Титаніка, брали з собою найкращі прикраси, аби одягнути їх на вечірні променади. Дехто віддавав свої цінні речі комісару корабля Герберту МакЕлрою на зберігання, інші ж носили свої цінності в сумочках або зберігали їх у старих валізах або аварійних багажниках.

Срібна сітчаста сумка. Цю красиву сріблясту сумку з однотонної сітки, ймовірно, носили з вечірньою сукнею. Вона має ланцюжок овальної форми, а перфорований каркас – квітковий орнамент.

Чайник першого класу. На дні цього посрібленого чайника є штамп «Goldsmith S.A. Silversmith 112 Regent Str. Regent Plate RD451002», один із двох основних постачальників столового срібла на борту корабля «Титанік». Чайник використовувався в першокласному ресторані «А la Сarte».

Телеграф. Одразу після отримання попередження про айсберг на видноколі, перший офіцер Вільям Мердок віддав наказ «усім правим бортом, усією кормою». Його повідомлення було негайно передано до машинного відділення за допомогою корабельного телеграфу, однак маневр зайняв багато часу – і пропливаючий корабель зіткнувся з айсбергом, спричинивши цим свою загибель.

Читайте також: Благодійність і мода: мініколекція сорочок від Марії Квітки

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).