Академія Кодування розробила футболки на підтримку жінок-програмістів

Новости
05.02.2019
ПОДЕЛИТЬСЯ
З прихованим посланням
ПОДЕЛИТЬСЯ

В нашому суспільстві існує цілий ряд стереотипів про те, що ІТ-професії не для жінок, тому що жінки не так гарно програмують, як чоловіки, жінки не такі логічні, не настільки творчі, як чоловіки, і взагалі, кодування — це чоловіча професія. Все це є пострадянською ментальністю. Такі стереотипи впливають на вибір, який батьки та діти роблять в житті. Це підштовхує до висновків, що деякі професії просто "не для дівчат". Майстерність в програмуванні ніяк не залежить від статі, а лише від бажання вчитись, сміливості та знань. Проблеми гендерної рівності у професійній площині зустрічаються не лише в ІТ, але значення має те, що ІТ є одним із головних драйверів економіки нашої країни та знаходиться в трійці лідерів українського експорту.

За даними опитування найпопулярнішого сайту питань і відповідей про програмування Stack Overflow, в США число програмістів-чоловіків складає 93%, а жінок — 7%. В Україні ситуація виглядає ще сумніше: жінок-програмістів ледь більше 2%. Саме через таку низьку залученість жінок в технічній сфері ІТ, програмуванні, лише 5% стартапів у світі засновують жінки. В пострадянській ментальності закладено, що жінки мають обирати професії легкої промисловості, готельно-ресторанної справи, менеджменту, рекрутингу, але жінкам навіть і близько не потрібно замислюватись про жінку-науковця, інтелектуальну технічну професію, тому що це чоловічий вибір. Існують десятки досліджень про те, що компанії з переважним представництвом жінок у керівництві демонструють у 1,8 раза більший дохід та у 2,2 раза кращі результати операційної діяльності, ніж компанії, де в менеджменті працюють переважно чоловіки. Для того щоб вирішити проблему жінок в ІТ та, зокрема, досягти рівності між чоловіками та жінками в Україні, ми маємо змінити уявлення про стереотипні ролі чоловіків та жінок. Ми маємо провести дерадянізацію власного мислення, щоб остаточно зруйнувати усталені пострадянські міфи.

Некомерційна організація Академія Кодування (яка займається навчанням кодуванню дівчат 8-10 років, за підтримки Kyiv Smart City) у співпраці з соціально відповідальним брендом футболок Zmist & Forma розпочали безстрокову промокампанію з популяризації ІТ серед дівчат. Згідно зі статистикою Академії Кодування, 4 роки тому до 100% діток на навчанні були хлопці, а сьогодні подекуди 40-50% становлять дівчата.

Для популяризації програмування серед жінок команда розробила унікальний дизайн футболки у вигляді програмного коду з текстом з конвенції ООН 1979 року про руйнування стереотипів щодо жінок: "Для того щоб досягти рівності між чоловіками та жінками, ми маємо змінити уявлення про стереотипні ролі чоловіків та жінок". Частина коштів з продажу футболок піде на купівлю роботів mBot та квадрокоптерів RYZE Tello для дітей Академії Кодування.

 

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
15.09.2019
DRIES VAN NOTEN
Рубашка
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).