Академія Кодування розробила футболки на підтримку жінок-програмістів

Новини
05.02.2019
ПОДЕЛИТЬСЯ
З прихованим посланням
ПОДЕЛИТЬСЯ

В нашому суспільстві існує цілий ряд стереотипів про те, що ІТ-професії не для жінок, тому що жінки не так гарно програмують, як чоловіки, жінки не такі логічні, не настільки творчі, як чоловіки, і взагалі, кодування — це чоловіча професія. Все це є пострадянською ментальністю. Такі стереотипи впливають на вибір, який батьки та діти роблять в житті. Це підштовхує до висновків, що деякі професії просто "не для дівчат". Майстерність в програмуванні ніяк не залежить від статі, а лише від бажання вчитись, сміливості та знань. Проблеми гендерної рівності у професійній площині зустрічаються не лише в ІТ, але значення має те, що ІТ є одним із головних драйверів економіки нашої країни та знаходиться в трійці лідерів українського експорту.

За даними опитування найпопулярнішого сайту питань і відповідей про програмування Stack Overflow, в США число програмістів-чоловіків складає 93%, а жінок — 7%. В Україні ситуація виглядає ще сумніше: жінок-програмістів ледь більше 2%. Саме через таку низьку залученість жінок в технічній сфері ІТ, програмуванні, лише 5% стартапів у світі засновують жінки. В пострадянській ментальності закладено, що жінки мають обирати професії легкої промисловості, готельно-ресторанної справи, менеджменту, рекрутингу, але жінкам навіть і близько не потрібно замислюватись про жінку-науковця, інтелектуальну технічну професію, тому що це чоловічий вибір. Існують десятки досліджень про те, що компанії з переважним представництвом жінок у керівництві демонструють у 1,8 раза більший дохід та у 2,2 раза кращі результати операційної діяльності, ніж компанії, де в менеджменті працюють переважно чоловіки. Для того щоб вирішити проблему жінок в ІТ та, зокрема, досягти рівності між чоловіками та жінками в Україні, ми маємо змінити уявлення про стереотипні ролі чоловіків та жінок. Ми маємо провести дерадянізацію власного мислення, щоб остаточно зруйнувати усталені пострадянські міфи.

Некомерційна організація Академія Кодування (яка займається навчанням кодуванню дівчат 8-10 років, за підтримки Kyiv Smart City) у співпраці з соціально відповідальним брендом футболок Zmist & Forma розпочали безстрокову промокампанію з популяризації ІТ серед дівчат. Згідно зі статистикою Академії Кодування, 4 роки тому до 100% діток на навчанні були хлопці, а сьогодні подекуди 40-50% становлять дівчата.

Для популяризації програмування серед жінок команда розробила унікальний дизайн футболки у вигляді програмного коду з текстом з конвенції ООН 1979 року про руйнування стереотипів щодо жінок: "Для того щоб досягти рівності між чоловіками та жінками, ми маємо змінити уявлення про стереотипні ролі чоловіків та жінок". Частина коштів з продажу футболок піде на купівлю роботів mBot та квадрокоптерів RYZE Tello для дітей Академії Кодування.

 

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
20.12.2023
ZARINA
Каблучка зі смарагдами в жовтому золоті. Колекція SKIFA
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).