Джамала, Дантес, Wellboy та інші артисти заспівали автентичні колядки з усієї України

Новости
23.12.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Прем'єра вже завтра, 24 грудня, на MEGOGO
ПОДЕЛИТЬСЯ

24 грудня на медіасервісі MEGOGO пройде прем‘єра музичного фільму «Колядки на Кудрявці», який репрезентує українські традиції на сучасний лад. У проєкті звучать автентичні колядки з усієї України, які існують лише в народній творчості та передавалися усно із покоління в покоління. Це перше їхнє звучання у цифровому форматі в сучасній музичній обробці на широкий загал.

Знімання фільму проходило на київській Кудрявці. Століття тому саме тут шанували українське Різдво. Але протягом десятиліть окупації Радянським Союзом всі українські традиції зникали з міст, а продовжували існувати лише у віддалених районах та селах. Тому саме простір Кудрявка повертає українцям забуті колядки у новому звучанні. 

«Наша культура важлива, особливо під час чергової спроби знищення української нації все тими ж загарбниками. І справжня українська культура сьогодні переосмислюється візуально і музично. Пісні, які раніше виконувались під найпростіші музичні інструменти, сьогодні можуть звучати в електронній обробці і поширюватись на мільйони людей через Spotify, YouTube, Apple Music. Культура розвивається тільки тоді, коли постійно переосмислюється в актуальних формах і актуальних сенсах», – зазначила СЕО Кудрявки Ольга Пилипенко.

Над проєктом працювала команда музичного каналу MEGOGO LIVE,  саундпродюсер Ярослав Маяк (Тонка) та фольклорний гурт ЩукаРиба. У співпраці їм вдалося зберегти автентичне звучання колядок, але з новим аранжуванням. 

«Мені дали максимальну свободу в створенні музики, і я намагався зробити так, щоб всі 8 колядок звучали цікаво, цілісно, але водночас, щоб в кожній був відчутний стилістичний напрямок соліста. Потім, коли вже була написана музика, ми записували й інтегрували артиста в аранжування, аж після цього переписували хор, з урахуванням солюючої партії артиста. Я думаю, що цей проєкт був своєрідним викликом для всіх нас, тому що ніхто такого раніше не робив, але тим це було і цікаво — йти неповторною стежкою», – розказує Ярослав Маяк. 

Від задуму до реалізації фільму пройшло 2 місяці. Зйомки проходили на Кудрявці під час блекаутів у Києві, з постійними перебоями світла та увімкненими генераторами. Долаючи всі складнощі на майданчику, зібралися українські виконавці: JAMALA, DANTES, WELLBOY, Tонка, TERY, ЮЮ, Lely45 та ЩукаРиба. Під кожного підібрали колядку та пропрацювали особливе виконання.  

Для людей з порушенням слуху соціальна ініціатива «Дивись, як чутно» підготувала переклад жестовою мовою.

Дивіться «Колядки на Кудрявці» 24 грудня на каналі MEGOGO LIVE та MEGOGO о 19:00. Також з 30 грудня вмикайте аудіоверсію на всіх майданчиках для прослуховування подкастів та музики. 

Відзначимо, Кудрявка — це територія колишнього лікеро-горілчаного заводу. Його спроєктував Володимир Безсмертний, і фасади 1896 року навіть збереглися. Колись це був Казенний винний склад №1, нині — занедбана територія з залишками горілого даху і унікальними чавунними колонами. Ковальська ревіталізує це місце. Кудрявка стане живим простором міської культури Києва.

Читайте також: Київські блокпости стали дитячими арт-інсталяціями

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).