Цифра дня: Скільки років знадобиться для досягнення гендерної рівності

Новости
09.03.2023
ТЕКСТ: Ірина Задорожна
ПОДЕЛИТЬСЯ
Розповідає генсек ООН
ПОДЕЛИТЬСЯ

За останніми оцінками групи ООН із прав жінок для досягнення ґендерної рівності знадобиться 300 років. Про це повідомив Антоніу Гутерреш, генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй. Він стверджує, що прогрес у напрямку ґендерної рівності “зникає на наших очах”.

У виступі на Генасамблеї напередодні 8 березня, Міжнародного дня боротьби за права жінок, Гутерреш зазначив основні причини таких показників: висока материнська смертність, вимушені шлюби молодих жінок, заборона відвідувати школи. 

Генсек також у своїй промові розповів про обмеження прав в Афганістані, де радикальна влада Талібану ввела репресивні заходи щодо жінок. Наприклад, заборону на користування такими публічними місцями як спортзали та парки, лімітовано можливість працювати й подорожувати. За його словами, там “жінки та дівчата були викреслені з суспільного життя”.

Крім цього, Гутерреш згадав про Україну, зокрема про повідомлення сексуального насильства щодо жінок і дітей після початку повномасштабного вторгнення Росії. Він зазначає: “Кризи та конфлікти впливають першочергово й найгірше на жінок та дівчат”. Генсек до того ж наголосив, що в багатьох місцях сексуальні та репродуктивні права жінок обмежують.

Для досягнення гендерної рівності Гутерреш закликає до колективних і термінових дій: підвищення рівня освіти, доходів і зайнятості жінок, сприяння участі жінок в науці й технологічних сферах.

“Століття патріархату, дискримінації та шкідливі стереотипи створили величезний ґендерний розрив у науці та техніці. Прояснимо: глобальні межі не працюють для жінок і дівчат у всьому світі. Їх потрібно змінити”, — підкреслив генсек.

 

Читайте також: INRO та UNITED24 презентували колекцію свічок, присвячену тимчасово окупованим містам

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
05.09.2023
Chanel
Парфумована вода Chance Eau Fraîche
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).