В Україні з’явився перший додаток для жертв насильства з функцією виклику поліції

Новости
24.11.2021
ПОДЕЛИТЬСЯ
Його дизайн схожий на застосунки для відслідковування менструального циклу
ПОДЕЛИТЬСЯ

В Україні з’явилася перша мобільна платформа для захисту жінок та дітей від домашнього насильства. Застосунок отримав назву WhiteRibbonUA. Проєкт надає необхідні ресурси для допомоги та можливість повідомляти про надзвичайні ситуації органам поліції.

Ініціаторами створення додатку стали українське представництво Міжнародного громадського руху проти насильства "Біла стрічка/White ribbon" у партнерстві з Фондом Тетяни Рамус та за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

"Сьогодення вимагає від суспільства і його представників сучасних методів та інструментів в усіх без винятку галузях діяльності. Ми прагнемо допомогти мільйонам українських жінок знайти вихід у разі надзвичайної ситуації. Завдяки застосунку жертва отримає ресурси для допомоги та можливість повідомити поліцію або відповідні органи, якщо їй загрожує небезпека. Роблячи це "без жодних слів", аби уникнути ще більшого насилля з боку свого кривдника", – відзначає Тетяна Рамус, посол доброї волі "Білої стрічки Україна".

Завантажити WhiteRibbonUA можна на AppStore aбо Google Play на будь-який смартфон, незалежно від стану оновлення програмного забезпечення. У функціоналі платформи є три напрями: екстрена допомога жертві, ведення обліку фактів та надання інформації для виявлення ознак домашнього насилля. 

Користувачі додатку отримають можливість швидкого пошуку центру підтримки. У спеціальному розділі жертва зможе визначити власну локацію та місцезнаходження найближчого до себе центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги.

Також на платформі WhiteRibbonUA є інструменти ведення обліку фактів домашнього насилля. Функція "Мій щоденник" допоможе відстежувати, фіксувати та документувати усі факти вчинення насильства. У спеціальному розділі користувачі знайдуть і поради про те, як швидко покинути небезпечне місце та що потрібно взяти з собою у такому випадку.

Читайте також: Звіт ООН: Кожна третя жінка у світі зазнає насильства

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
13.05.2022
CHAKSHYN
Футболка
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).