Японія — очима та серцем: у Києві представлять новий виставковий проєкт

Новини
22.04.2024
ПОДЕЛИТЬСЯ
Відчути сучасне серцебиття країни
ПОДЕЛИТЬСЯ

В особливий для японців період цвітіння сакури Музей історії Києва презентує виставку, присвячену Японію. Її унікальну природу, культуру й дивовижних людей можна буде дослідити й побачити в традиційній японської графіці школи Нанга та сучасних фотографіях.

Експозиція під назвою «Японія. Очима та серцем» матиме дві основні тематичні лінії. Одна з них — це близько 20 робіт пейзажної графіки з колекції Музею історії Києва, що в 1978 році столиці подарувало місто Кіото разом з Асоціацією художників школи Нанга. Друга — понад 100 світлин відомої української мисткині й фотографки Вєри Бланш, що нині отримала прихисток в Японії.

«Інколи мені здається, що сонце недаремно бере початок свого шляху саме із цієї країни, щоб у цнотливій чистоті нести тепло свого проміння іншим народам з найкращого місця, де може народитися новий день — з Японії», — говорить мисткиня й фотографка Вєра Бланш. У Японії вона не лише знайшла прихисток, а й почала активно вивчати японську культуру. Світлини фотографки фіксують захоплення цією країною, силою, мудрістю й витривалістю її людей.

«Для нас велика честь, що в Музеї історії міста Києва відбудеться виставка, де будуть представлені графічні роботи, подаровані Києву містом Кіото. Мистецтво втішає почуття людей поза межами часу та кордонів, і цією виставкою ми сподіваємося, що наша мовчазна молитва за мир дістанеться сердець мешканців Києва», — каже Мацуї Кодзі, мер Кіото — міста-побратима Києва.

Виставка надасть відвідувачам можливість побачити магію природи, як її зображають самі японці, а також відчути сучасне серцебиття країни — у світлинах української фотографки. «Ми різні, але багато у чому схожі», — йдеться в анонсі.

Експозиція «Японія. Очима та серцем» проходитиме в Музеї історії міста Києва з 24 квітня по 30 червня.

Читайте також: Культурний гід: 5 головних виставок квітня у Києві.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).