Колекція Saint Laurent осінь-зима 23/24 – оновлена класика повертається

Недели Моды
01.03.2023
ТЕКСТ: Володимир Мотричук
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

У Парижі розпочався новий тиждень моди, який закриє осінньо-зимовий сезон 23/24. Учора, 28 лютого, французький модний будинок Saint Laurent презентував свою нову ready-to-wear колекцію. Новий сезон представляє оновлену маскулінність та повернення до історичних кодів, створених Сен Лораном у 1960-х.

Ентоні Ваккарелло, креативний директор Saint Laurent досліджував поняття елегантності: “Я хотів створити щось навколо цієї ідеї, щось більш вузьке та сфокусоване”, - розповів він на бекстейджі показу.

Показ відкрив піджак чоловічого крою з об’ємними плечима та мідіюбкою з розрізом. Об’ємні плечі створювали верхню частину образу, у той час як міді-юбка розкривала нижню – буквально презентувала наочне спокусливе повернення до 1990-х. 

“Можливо, елегантність не має сенсу в сьогоденні. Можливо, це те, про що ми не піклуємося”, - ділиться Ваккарелло. Але в той самий час він відтворив дуже гармонічну, буквально кутюрну історію елегантності в чоловічому костюмі – уперше презентованому в жіночому образі Сен Лораном у 1960-ті. 

Кожен костюм доповнений об’ємними плечима з підкладками, а топи та сукні створені в лаконічному та спрощеному крої. Окремі образи разом з великими піджаками man tailoring були застилізовані з довгими максіюбками зі шлейом. Варто відмітити й легкі шифонові сорочки – у поєднанні з грубими куртками зі шкіри вони повертали до тендітності та фактурності, створеної Saint Laurent. 

І незважаючи на всю тендітну та силуетну історію, створену Етоні Ваккарелло, колекція вийшла досить монументальною: об’ємні плечі, оверсайз піджаки чоловічого крою, фактурні шифонові елементи поверх сорочок, глибокі топи та шкіряні косухи. Останні кілька сезонів Saint Laurent повертається до своїх архівів: маскулінна тендітність, екстравагантність та увага до крою – ці коди будинку, втілені Сен Лораном, не полишають будинок і сьогодні. Водночас Ваккарелло не лише занурюється в архіви, а й презентує власне відображення того, що він вважає актуальним. 

Читайте також: Jil Sander FW 23/24 – поєднання мінімалізму у відтінках міського стилю та незвичних принтів

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).