Режисер Сергій Чеботаренко оголосив про закінчення розробки стрічки «Містер Гелікоптер» про Ігоря Сікорського

Герои
12.11.2021
Робота над стрічкою почалася у березні 2020 року
ПОДЕЛИТЬСЯ

«Містер Гелікоптер» – майбутній повнометражний художній фільм, який розповідає про видатного винахідника-киянина Ігоря Сікорського та створення першого у світі серійного гелікоптера. Саме він, здійснивши перший в історії довгий політ на гелікоптері з Бриджпорта, Коннектикут до Дейтона, Огайо, довів світовій спільноті практичну цінність свого винаходу.

Режисером, автором ідеї та співпродюсером фільму став український кiнорежисер, член Української кіноакадемії Сергій Чеботаренко. Його спортивна драма «Пульс», міжнародна прем’єра якої відбулася у США у січні цього року, заснована на біографії української легкоатлетки Оксани Ботурчук. Стрічка одержала перемогу в номінаціях "Найкращий фільм" та "Найкращий режисер" на Flathead Lake International Film Festival (США), Приз жюрі у Франції на Nice International Film Festival та "Найкращий фільм" та "Найкраща жiноча роль" на Richmond International Film Festival (США).

Автором сценарію став український сценарист Максим Черниш, співавтор сценарію стрічки «Пульс» і пригодницько-історичного екшену «Довбуш». Виконавчим продюсером стрічки  «Містер Гелікоптер» стала Євгенія Яцута, співвласник та виконавчий продюсер компанії Radioaktive Film. Також до продюсерської команди в якості співпродюсера приєдналася Дарія Сипигіна.

Ігор Сікорський Ігор Сікорський у гелікоптері HNS-1 берегової охорони США, 14 серпня 1944 р. Ігор Сікорський та імператор Микола II на борту «Російського витязя», літо 1913 р.

"Перебуваючи в США, я поринув у книги, архівні публікації, мемуари пілотів-випробувачів, інженерів, колег і друзів пана Сікорського, чиї спогади й послугували головним натхненням історії, яка лягла в основу майбутньої стрічки. Постать винахідника київського походження культова для усього світу, адже він навіки змінив історію, винайшовши перший серійний гелікоптер – і все це зробив Ігор Сікорський, який народився у Києві. Для мене дуже важливо розповідати історії видатних українців, адже саме через призму художнього кіно ми можемо якнайкраще продемонструвати світові свої національні цінності", — розповів про підготовку до створення стрічки режисер Сергій Чеботаренко.

"Ми дуже вдячні Українському культурному фонду за підтримку розробки повнометражної художньої стрічки «Містер Гелікоптер». Ігор Сікорський – легендарна постать для українського контексту: киянин-винахідник, чиє ім‘я навіки змінило історію світової авіаційної думки завдяки винайденню першого в світі гелікоптера. Міжнародне кіно світового рівня, яке промотуватиме досягнення цього видатного винахідника, є потужним інструментом культурної дипломатії, який допомагає створювати такий необхідний сьогодні позитивний імідж України. Сподіваємося, українські державні інституції і надалі розумітимуть надважливість таких проектів, як «Містер Гелікоптер», для творення новітнього національного наративу і надаватимуть їм свою незамінну підтримку",  — наголосила на важливості промоції своїх національних героїв продюсер Євгенія Яцута.


Офіційна дата релізу байопіку «Містер Гелікоптер» поки що невідома. 

 

Читайте також: 

Montblanc та галерея The Naked Room створили першу в Україні арт-премію, де переможців оберуть самі художники

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).