Тімоті Шаламе – новий амбасадор Bleu De Chanel. Інтерв’ю з актором для L`Officiel Україна

Герои
15.05.2023
Про дитинство, мистецтво, кар’єру та новий розділ історії кампейнів Сhanel
ПОДЕЛИТЬСЯ

Квапливого, але сонячного весняного ранку, на Мангеттені усміхнений Тімоті Шаламе повільно крокує тротуаром рідного міста. Один з найпривабливіших і найзухваліших акторів свого покоління залишається практично непоміченим у чорних сонцезахисних окулярах і шапці, під яку легко вкладається пишна кучерява зачіска, коли він заходить у непримітну будівлю в центрі міста. Зі стриманим шармом і обеззброюючою впевненістю, почуваючись комфортно як у худі, так і в одязі від кутюр'є, оскароносна зірка фільму "Назви мене своїм ім'ям", а також актор різнопланових фільмів - від "Дюни" і "Вонки" до довгоочікуваного байопіку Боба Ділана "Абсолютно невідомий" - завжди був безстрашним протиріччям, відкритим для всіх можливостей. CHANEL наздоганав знаменитість для відвертої, оптимістичної розмови про ідентичність, філософію, аромат і його майбутню, довгоочікувану нову роль, що уособлює багатогранну людину BLEU DE CHANEL. L`Officiel Україна ексклюзивно ділиться захоплюючим інтерв’ю з Тімоті Шаламе.

Ця майбутня кампанія знаменує собою вашу першу офіційну співпрацю з Будинком краси та моди. Чому ви обрали саме цей час для того, щоб стати новим амбасадором BLEU DE CHANEL?

Мені не довелося нічого змінювати, коли мені запропонували стати новим послом BLEU DE CHANEL. Рішення не відрізнялося від згоди знятися у фільмі. Мені пощастило, що я перебуваю на такому етапі своєї кар'єри, коли маю можливість курувати та обирати цікаві проєкти. Коли стільки пальців у рукавичці відчувають, що вони підходять один одному, це не викликає жодних сумнівів. Ти одразу відчуваєш азарт і йдеш ва-банк. CHANEL має славетну, багатогранну історію, будучи революційним лідером у сфері моди та краси.

Які елементи бренду відповідають вашим власним відчуттям?

У CHANEL є ледь помітна напористість, яка проявляється в найбільш вишуканому, шикарному способі. Я відчував себе чудово, працюючи з брендом. Також існує рівень довіри, поваги та позачасовості щодо творчих лідерів і всіх, хто пов'язаний з брендом, як в минулому, так і в сьогоденні.

Відома фраза Габріель Шанель: "Мода виходить з моди. Стиль - ніколи".

Ідеальний спосіб сказати про це! Я збираюся вкрасти цей вираз собі. CHANEL - це бренд і підпис, про який можна говорити на заняттях з культурології в університеті. Пам'ятаю, на заняттях з антропології в коледжі ми говорили про те, що існують обрані бренди, де продукт, імідж та історія настільки синонімічні та вкорінені. Нещодавно у свій вихідний я пішов до магазину CHANEL у Беверлі-Хіллз. У магазині панувала така класична шанобливість, яка була досить відчутною.

Взаємодія бренду з Голлівудом і кінематографом має давню історію — від першого візиту Габріель Шанель до Лос-Анджелеса в 1930 році, щоб одягнути Глорію Свонсон, до справжньої прихильності до збереження кінематографічних шедеврів і постійної підтримки режисерів і акторів-початківців та відомих режисерів і акторів. Чи вплинуло на важливість вашої співпраці те, що ви дізналися про зв'язок CHANEL з індустрією кіно?

Для мене, як для людини, яка захоплюється кіно і акторською майстерністю, співпраця з будинком моди і краси, який має величезну історію з кінематографом, означала найбільше. Крім того, CHANEL надав мені неймовірну творчу можливість попрацювати над короткометражним фільмом, натхненним BLEU DE CHANEL, режисера Мартіна Скорсезе — найвидатнішого американського режисера нашого часу.

BLEU DE CHANEL, як і ви самі, асоціюється з людиною, глибоко пов'язаною з собою і світом. Аромат грає з багатьма подвійностями — зіставляючи тінь і світло, сутінки і світанок, деревні ноти зі свіжими відтінками. Що для вас означає BLEU DE CHANEL?

Що мені особливо подобається в BLEU DE CHANEL, так це те, що, на відміну від фільмів і розповідей в цілому, аромат і історія, що стоїть за ним, відкриті для інтерпретації. Все зводиться до тонкої напористості та унікальної інтерпретації людини, яка його носить, і того, як аромат в кінцевому підсумку змушує її почуватися. Це все, що важливо.

Що ви відчуваєте, коли носите BLEU DE CHANEL?

Коли ви наносите BLEU DE CHANEL, ви підкреслюєте певний досвід, або, можливо, певний образ, випадок чи дату. Особисто для мене, за ароматом стоїть певний намір. Я не з тих, хто носить аромат постійно. Коли я це роблю, він стає символом певного моменту, а згодом з'являється ностальгія за цим моментом, і він стає чимось більш значущим. Етос BLEU DE CHANEL міцно вкорінений у стані становлення людини, яка не обмежує себе звичайними кордонами, які встановлює життя, і дивиться за обрій для свого власного розвитку.

Чи перегукується це з вашим власним шляхом або ідеологією?

Для мене ідея становлення обертається навколо постійного прагнення володіти собою. Існує сила в тому, щоб жити як найавтентичніше, у найкращому "я" і проявляти те, що ти хочеш, у своєму житті і поза ним, або навіть протягом певного дня.

Чи є якийсь аромат, який запам'ятався вам з дитинства?

У дитинстві моя сестра відвідувала танцювальну школу Розелли Хайтауер в Мужені, на півдні Франції. Одного разу мама взяла нас до парфумерної крамниці в Грасі. Мені сподобалося, і я купив кімнатний спрей із запахом кедрового дерева для своєї спальні. Я випадково розбризкав його на свій одяг, і запах був приголомшливим. Проте я дуже добре пам'ятаю, як тоді відчув творче вираження — кураторство над ароматом моєї кімнати. Це було дуже по-французьки та ностальгічно.

Який ваш найперший спогад про аромат CHANEL?

Моя бабуся подарувала моїй сестрі на Різдво аромат CHANEL N°5.

Існує так багато нюансів і суб'єктивності, які обертаються навколо сили аромату і того, що він представляє, викликає та нагадує. Яку роль відіграє аромат у формуванні та зміцненні ідентичності людини, а також у тому, як ми з'являємося у світі?

Перше, що мені спадає на думку, — це ідентичність. Це дуже актуальне слово зараз. Розширення творчих можливостей і те, як ви формуєте свій стиль, щоб не вписуватися в певні рамки, не є чимось новим, але продовжує посилюватися завдяки соціальним мережам. Дорогою сюди я думав про те, що запах — це те, що неможливо передати у візуальних медіа. Це один з останніх бастіонів творчого самовираження, який не був комерціалізований у візуальному просторі. Аромат дійсний лише для вас.

Парфумерний творець CHANEL Олів'є Польж часто говорить про ідею зробити невидиме видимим.

Це чудовий спосіб сказати про це. У самому ритуалі нанесення аромату перед тим, як ви вибігаєте за двері в справах, є елемент продуманого наміру. Коли ви розпилюєте BLEU DE CHANEL, це свого роду миттєвий акт миттєвого навмисного самоствердження.

Які елементи вашого французького-американського виховання визначають вашу особистість?

У мене було культурне виховання, яке не було схоже ні на жодне  з мого оточення. Я проводив літо в маленькому французькому селі під назвою Ле Шамбон-сюр-Ліньйон, що дуже відрізнялося від мого нью-йоркського життя. Проте подвійність щодо того, до чого я тяжів у мистецькому чи культурному плані — чи то Джей-Зі, артхаусне кіно, література, мій футбольний фан-клуб Сент-Етьєна, американські традиції, Макдональдс, Xbox 360 були повсюди. Але я завжди відчував себе безмежним.

Здається, що ви якось вроджено балансуєте між подвійністю французького та американського життя.

Для мене був такий разючий контраст між самодостатністю Сполучених Штатів і навіть тим, як я ставився до акторства в юному віці, і тим, як все робиться у Франції, де відчувається така повага до часу, традицій і розмов. Це речі, які я не поважав у той час, коли ріс, тому що мене приваблювали більш стереотипні американські звички. З віком я більше пов'язую себе з моєю французькою частиною, саме тому амбасадорство BLEU DE CHANEL приваблює мене зараз. Під час пандемії я гуляв Парижем і побачив на столику в кафе чек, який, очевидно, пролежав там три години поруч із чотирма людьми, які були все ще глибоко занурені в дискусію. У Лос-Анджелесі люди обідають лише 45 хвилин. Америка багато в чому випереджає час і задає тренди, але в той же час у Франції є мода, самовираження та ідентичність, які чудово поєднуються з дуже традиційним французьким пасивним способом життя. Я усвідомив і прийняв ці протиріччя кожної культури і всередині себе.

Коли справа доходить до вашої кар'єри, ви можете здатися перед страхом?

Якщо щось не викликає страху, то це не є достатньо складним завданням для вас.

Що споріднює усі різноманітні персонажи, яких ви вирішили зіграти?

Сподіваюся, з усіма ними є певна спорідненість. Проте я не думаю, що мої ролі канібала у Bones&All або божевільного шоколатьє у "Вонці" обов'язково споріднені між собою. Але я вірю, що в усіх персонажах, яких я граю, є щось приземлене.

Ви завзятий читач, якого приваблюють такі великі мислителі, як Фернандо Пессоа та Джордж Орвелл. Що вас приваблює в літературі?

Мене завжди цікавила філософія. Вона здається мені засобом для розуміння того, де ти знаходишся в даний момент. Односкладові фрази, які мають сенс про правду життя — ось, що це таке. Все зводиться до того, що допомагає тобі зрозуміти, як пройшов день і куди прямує твоє життя. Мені також завжди подобався Артур Шопенгауер, коли я навчався в коледжі, тому що в його роботах відчувається справжній екзистенційний нігілізм, і французький поет Артюр Рембо, який створив усі свої найкращі твори у віці 19 або 20 років. Боб Ділан також дуже надихається ним.

Де ви зазвичай шукаєте натхнення?

Я намагаюся бути більш відкритим щодо цього. Традиційно це була музика. Але зараз це може бути що завгодно. Перевага досвіду, коли ти стаєш трохи старшим і зрілішим, полягає в тому, що ти можеш черпати натхнення та ідеї з досвіду та людей, на яких ти дивишся навколо себе. Коли ви молодші, ви дивитеся на медіа-маркери і на те, що комерціалізується, презентується або дається вам як те, що повинно бути чудовим. З віком ви хочете знайти більш персоналізовані, добросовісні джерела, з яких можна черпати інформацію.

Що вас зараз найбільше цікавить?

Чесно кажучи, я багато думаю про те, яким було б життя в Нью-Йорку в шістдесятих! Готуючись до ролі Боба Ділана у фільмі "Зовсім невідомий", я продовжую розмірковувати про те, яким було життя в центрі міста в той час — головним чином тому, що сьогодні жити в центрі міста дуже дорого. Яким би він був, коли був доступним і недорогим, і в той же час таким багатим на мистецтво і культуру? Я ламаю собі голову над цим питанням, бо навіть я виріс в іншому Нью-Йорку, ніж той, яким він є зараз. Ось така думка на сьогоднішній день.

За що ви зараз найбільше вдячні?

Я вдячний за все, що є в мене зараз, і за те, що я можу точно знати, де я буду спати вночі, і за те, що я можу продовжувати робити те, що мені подобається. Я вдячний за те, що почав співпрацювати з CHANEL, і за те, що можу бути маленькою частиною великої спадщини бренду, допомагаючи створювати наступну главу BLEU DE CHANEL.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).