Періс Броснан: про мистецьку кар’єру та вплив батька

Герои
22.12.2023
ТЕКСТ: Андрій Доценко
ПОДЕЛИТЬСЯ

Періс Броснан, син відомого актора Пірса Броснана, що зіграв культову роль Джеймса Бонда, слідує прикладу батька та має шалений успіх як молодий художник. Працюючи в стилі експресіонізму вільної форми, Періс використовує змішану техніку, аби відобразити всю глибину емоцій та почуттів. Головним натхненням митця є картини його батька, адже Пірс відомий не тільки як актор, а й художник. Про кар'єрний шлях, колаборацію зі світовими брендами та майбутні цілі Періс Броснан поділився в інтерв’ю для L'Officiel Hommes.

TOP: DOLCE & GABBANA @DOLCEGABBANA; PANTS: DOLCE & GABBANA @DOLCEGABBANA; SHOES: DOLCE & GABBANA @DOLCEGABBANA; COAT: DOLCE & GABBANA @DOLCEGABBANA; TIE: DOLCE & GABBANA @DOLCEGABBANA

– Ви називаєте себе художником, режисером-початківцем і творчою людиною. Розкажіть більше про ці складові вашої особистості. У чому вони полягають?

Живопис і кіно – це дві мої пристрасті. Нещодавно я закінчив кіношколу в Університеті Лойоли Мерімаунт, і це був неймовірний досвід. Я завжди любив розповідати історії та можливість мати повний творчий контроль та свободу самовираження за допомогою різних засобів. Протягом своєї кар'єри я зняв і спродюсував кілька короткометражних фільмів і музичних кліпів. Щодо художньої діяльності, я то постійно працюю і виставляю свої роботи в соціальних мережах, брав участь у кількох виставках та благодійних аукціонах і маю ще багато планів на майбутнє. 

TOP: GIVENCHY @GIVENCHY; PANTS: GIVENCHY @GIVENCHY; RING: GIVENCHY @GIVENCHY; BRACELET: GIVENCHY @GIVENCHY

– Як давно ви займаєтеся живописом? Чи могли б ви пригадати свою першу значну, на вашу думку, роботу?

Я малюю з дитинства, але в останні чотири роки ставлюся до цього більш серйозно і хочу зробити з цього кар'єру. Це спосіб вивільнення емоцій, який може бути дуже терапевтичним. Моїй першій і найбільш значущій роботі, мабуть, близько п'яти років. Я намалював її у випускному класі школи аерозольною фарбою та олійними маркерами, подарувавши мамі. Це одна з тих робіт, яку вона неодноразово забороняла мені дарувати будь-кому! 

TOP: GIVENCHY @GIVENCHY; PANTS: GIVENCHY @GIVENCHY; SHOES: JEFFREY CAMPBELL @JEFFREYCAMPBELL; JACKET: GIVENCHY @GIVENCHY; RING: GIVENCHY @GIVENCHY; NECKLACE: GIVENCHY @GIVENCHY

– Які джерела вашого натхнення?

Мої джерела натхнення різноманітні і походять з усіх аспектів мого життя. Картини мого батька і його робота як художника, безумовно, є моїм головним джерелом натхнення. Його робота як художника є плідною і триває з 80-х років, коли він тільки починав. У мене багато талановитих і творчих друзів, які також надихають мене. Я захоплююся їхніми роботами, ціную обмін ідеями та зворотний зв'язок одне з одним. Мене також надихають кіно, музика, природа та мультикультурне місто, в якому я виріс – Лос-Анджелес. 

– Які сучасні та класичні художники вас надихають?

Є так багато дивовижних і фундаментальних у своїй творчості митців, які надихають мене. Жан Дюбюффе, Девід Гокні, Джуліан Шнабель, Девід Лінч, Девід Хеммонс, Норман Льюїс, Кіт Гарінг, Жан Мішель, Редкліфф Бейлі, Пітер Сауль, Пітер Дойг, Пітер Бірд, Джозеф Альберс, Дем’єн Герст, Джоан Мітчел – деякі з великих художників, роботи яких мене надихають. Серед сучасних митців є багато нових і перспективних художників, якими я захоплююся і з якими спілкуюся. Я стежу за більшістю з них в соціальних мережах і люблю спостерігати за тим, над чим кожен з них працює.

– Ваш батько Пірс Броснан відомий не лише як актор, а й як художник. Який вплив він мав на вас як художник і як ваш батько?

Так, він продовжує впливати і надихати мене щодня. Це працьовита людина, яка неймовірно віддана своїй справі. Він постійно нагадує мені бути собою, залишатися творчим і пристрасним у тому, що я люблю, і завжди робити все з добрим серцем. Загалом, я безмежно вдячний обом своїм батькам. 

– Як би ви схарактеризували свій стиль живопису? Які цінності ви в нього вкладаєте?

Я б схарактеризував це як експресіонізм вільної форми: нетрадиційний, необмежений, спонтанний і безтурботний. Здебільшого я нічого не планую і просто малюю те, що в мене на думці в певний момент. Я використовую кольори, які промовляють до мене, та ілюструю персонажів, які резонують зі мною і здаються дещо знайомими. 

– Яким матеріалам ви надаєте перевагу у своїй роботі? Які техніки хотіли б опанувати?

Я використовую те, що мені найближче. Мені подобається використовувати аерозольну фарбу, воскові олівці, акрилові та олійні маркери. Це, по суті, змішана техніка. Я хотів би просто продовжувати те, що я малюю зараз, і спостерігати за тим, як це розвивається і стає більш досконалим через повторення – як і будь-яка інша форма мистецтва. Зараз я досліджую живопис на більших полотнах!

– Ви працюєте на досить великих полотнах. Чому саме монументальний живопис?

Недостатньо великий (сміється). Я хочу, щоб мої картини були якомога більшими. Мені просто потрібно з'ясувати, як розмістити їх у моїй гаражній студії. 48 х 48 – один з моїх улюблених розмірів полотен, оскільки він має гарний вигляд на більшості стін та дозволяє мені як художнику мати простір для емоцій. Я хотів би робити картини розміром від 8 до 10 футів і дійсно збільшити масштаб та інтенсивність роботи. Зазвичай я малюю і на зворотному боці полотна: часто більш абстрактно і мінімалістично, ніж на лицьовій стороні. Іноді мені більше подобаються картини, написані на звороті, ніж на лицьовій стороні, тому що я менше думаю про них. Це більш вільно. Мені також подобається те, що за кожною картиною прихована робота, яку ніхто не побачить, якщо не зніме її зі стіни і не розгорне. 

– Ви також кастомізуєте одяг і взуття. Чи є у вас плани на співпрацю з брендами в майбутньому? Що це за бренди? З якими з них ви хотіли б співпрацювати?

Так, я нещодавно працював над колаборацією з Golden Goose. Було дуже приємно працювати з ними, у них чудова команда творчих людей. Безумовно, я планую робити більше колаборацій і навіть перебуваю в процесі розробки власної колекції. 

– І наостанок філософське питання. Ким ви бачите себе через кілька років як художника і людину в цілому?

Через кілька років я бачу себе щасливою і продуктивною, творчою і натхненною людиною, відданою своєму ремеслу, відданою суспільству та оточеною своїми близькими.

VEST: PAUL FREDRICK @Paul_fredrick; PANTS: GIVENCHY @GIVENCHY; SHOES: PRADA @PRADA; COAT: AMI ALEXANDRE MATTIUSSI @AMIPARIS; RING: GIVENCHY @GIVENCHY

JACKET: GIVENCHY @GIVENCHY; PANTS: JW ANDERSON @jw_anderson; TOP: PAUL FREDRICK @Paul_fredrick; SHOES: Jean-Baptiste Rautureau @jb_rautureau; SUNGLASSES: GIVENCHY @GIVENCHY

TOP: GIVENCHY @GIVENCHY; SUIT: BYBLOS @BYBLOS_OFFICIAL; SHOES: ALEXANDER MCQUEEN @ALEXANDERMCQUEEN; TIE: ALEXANDER MCQUEEN @ALEXANDERMCQUEEN

SWEATER: VINCE @VINCE; JACKET: EMPORIO ARMANI @EMPORIOARMANI; SHOES: Jean-Baptiste Rautureau @jb_rautureau; PANTS: Tell The Truth @tellthetruth.shop; NECKLACE: GIVENCHY @GIVENCHY

TEAM CREDITS: Model: Paris Brosnan @parisbrosnan; Agency: Wilhelmina LA @wilhelminalamen @wilhelminalosangeles; Agent: Christian Rios @christianrios; Photographer: Sasha Olsen @sashaxolsen; Photo assistant: Yago Taboas Rivas @yeith.one; Fashion stylist: Veta Horwitz @vetastyledme; Fashion assistant: Jackie Dallas @jaxdallas; Hair: Samm Castro @sammcastrostylist; Makeup: Kristine Lisman @makeup_by_kristine_ 

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).