Найкращий час: коли ефективніше бігати – вранці чи ввечері

ПОДЕЛИТЬСЯ
Бігти чи не бігти — ось у чому питання
ПОДЕЛИТЬСЯ

Вважається, що біг та міцне здоров'я нерозривно пов'язані. Однак чому тоді так складно змусити себе бігати? Понад те, іноді самопочуття після бігу навіть погіршується. Давайте розберемося, як саме впливає біг на наш організм і коли це краще робити.

Під час пробіжки, як і за будь-якого іншого виду фізичної активності, ми розганяємо кров по тілу. У здорової людини спостерігається розширення капілярної мережі. Це забезпечує ефективніше насичення м'язів киснем. У цьому випадку жир буде паливом для нашого організму. Відповідно, він почне швидше спалюватись.

Що ж до часу доби, немає принципової різниці, вранці чи ввечері. Ваші біоритми визначають це. Наприклад, жайворонкам легше бігати вранці, а совам — вечорами. У такому разі біг піде їм на користь, але якщо змінити час, самопочуття може навіть погіршитися.

Тому завжди орієнтуйтеся на свої біоритми та відчуття.

ЯК ОБРАТИ ЧАС ДЛЯ БІГУ

На вибір часу для бігу впливають біоритми. Необхідно також враховувати робочий графік, час сну, навантаження протягом дня та інше. Якщо ви прокидаєтеся та відразу ж сповнені енергії та бажанням вийти на пробіжку, не варто себе зупиняти. Якщо вранці вашому організму потрібно більше часу, щоб прокинутися, зате після роботи ви сповнені рішучості потренуватися, просто чудово для вечірнього бігу!

Однак якщо ви тільки починаєте впроваджувати біг у своє життя, необхідно спланувати до дрібниць: виділити час на сніданок (обов'язково за 30 хвилин до тренування), на розминку, на душ після пробіжки. Тому якщо вам на роботу до 9-ї ранку, доведеться раніше вставати або перенести тренування на вечір.

При виборі оптимального часу для бігу дослухайтеся до свого організму. Якщо вам важко визначити свої біоритми, спробуйте різні варіанти. Погане самопочуття, млявість та втома будуть говорити про те, що час не підходить для фізичних навантажень. Це за умови відсутності захворювань.

РАНКОВА ПРОБІЖКА: КОРИСТЬ І ПОРАДИ

 

Біг вранці або ввечері володіє своїми плюсами та мінусами. І для кожної людини це індивідуально, проте можна виділити загальну користь від пробіжки вранці. Насамперед ранкові тренування приведуть ваше тіло в тонус. Вони дають заряд енергії весь день, що істотно впливає збільшення працездатності. Крім того, біг вранці зменшує почуття голоду, що є великим плюсом для охочих скинути зайву вагу.

Рекомендації для охочих бігати вранці:

  • найкращий час для пробіжки вранці - коли ви повноцінно прокинулися. Вважається, що це з 8 до 11 години. Не варто після пробудження одразу бігти. Потрібно дати можливість прокинутися всьому тілу;
  • підберіть комфортний одяг, в якому вам не буде холодно чи спекотно;
  • обов'язково займатися бігом потрібно після розминки, заздалегідь дуже важливо розігріти м'язи;
  • у процесі слідкуйте за правильністю дихання: вдих – носом, видих – ротом;
  • не займайтеся спортом на голодний шлунок. Якщо ви відчуваєте голод, то зробіть легкий перекус, наприклад, у вигляді сухофруктів;
  • закінчення бігу не має бути різким. Поступово знижуйте темп, а потім переходьте на крок;
  • не варто здійснювати пробіжку менш ніж за годину після їжі;
  • за 20 хвилин до пробіжки випивайте склянку води;
  • будь-який спорт вимагає поступового збільшення навантаження, не варто першого дня занадто виснажувати себе бігом;
  • відмінним варіантом буде душ після пробіжки.

Притримуючись цих простих порад, ви зможете бігати, не тільки щоб схуднути, але і щоб принести користь організму.

БІГ ВВЕЧЕРІ: КОРИСТЬ

 

Вечірній біг – це чудова можливість скинути зайві кілограми, зняти стрес після робочого дня, покращити якість сну. Саме в цей період ви можете відпрацювати все, що з'їли за день. Таким чином, ви зможете підтримувати красу свого тіла без суворих дієт.

Поради для бажаючих бігати ввечері:

  • обов'язково перекусіть перед пробіжкою та повноцінно повечеряйте після тренування;
  • зробіть розминку перед бігом;
  • виділіть на біг трохи більше 30 хвилин;
  • вибирайте комфортний одяг;
  • здійснюйте біг без фанатизму;
  • для ефективності пробіжки мають бути щоденними – систематичними;
  • візьміть із собою пляшку мінеральної.

Бігати зранку чи ввечері – це ваш вибір. Адже правильна організація занять спортом та комфорт дозволять вам насолоджуватися тим, що ви робите.

 

Читайте також: Вітаміни, які допоможуть впоратися з хронічною втомою після зимової сплячки

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).