Мовою квітів: спеціальний проєкт L’Officiel Online х Brocard

Beauty-ревизор
31.05.2024
ТЕКСТ: Єлизавета Бабец
ПОДЕЛИТЬСЯ
Флоріографія в новому прочитанні
ПОДЕЛИТЬСЯ

Як виразити себе або свої почуття, коли не можна сказати про це відверто? У Вікторіанську епоху широкої популярності набула мова квітів — флоріографія. Кожна рослина несе в собі унікальні значення та символіку, а спектр емоцій передає ще більший.

У проєкті L’Officiel Ukraine «Мовою квітів» ми знаходимо флоріографію в ароматах, які супроводжують нас кожного дня та розкривають Всесвіт тих, хто їх носить. Ці ноти стають нашим діалогом з оточуючими та, головне, з самими собою. Редакція розповідає про значення п’яти квітів, а Brocard діляться композиціями, у яких ви можете їх знайти.

Рожева троянда

У своїй книзі The Culture of Flowers письменник Джек Гуді зазначає, що мистецтво вкладати сенси в квіти походить з Персії. Далі флоріографія поширилася й у Європі, особливо серед високого світу Англії. За різноманіття своїх кольорів та форм троянда отримала найбільшу кількість значень. Так, до наших днів зберігся символізм червоної троянди, яка традиційно асоціюється зі словами “любов”, “пристрасть” та “жага”.

Водночас за флоріографією рожеві квіти означають радість та захоплення, жіночність та щастя. Такою трояндою висловлюють вдячність, собі або іншим. У спробі передати ці почуття експерти Brocard підібрали багатогранний аромат з трояндовим акордом Montale Roses Musk — композицію, яка огортає своєю вишуканістю та іскристістю. У Chloe витонченість рожевої троянди зустрічається в ароматі Signature Lumineuse, відображаючи фемінність, наповнену вдячністю до самої себе.

Ірис

Квітка ірису стала натхненням для створення королівської геральдики, яку використовувала в своїх гербах французька монархія. Іриси символізують віру та надію, силу та перемогу. Метаморфічний аромат квітки втілив парфюмер Ян Васньє, який для створення PH Fragrances Iris & Musc de Liberty обрав гру м’яких та насичених контрастів. Пудра ірису розкривається яскраво, а аромати з такими нотами з плином часу лише збільшують свою дифузію.

Вольове значення квітки втілюється й в ароматі Van Cleef & Arpels Bois d'Iris, який надихає свою власницю на підкорення нових вершин. Терпка солодкість пелюстків ірису знаходить баланс у ніжності та енергії.

Лаванда

Лаванда символізує любов — вірну та віддану. Квітка ділиться як почуттями, так і намірами, вказуючи шлях до кохання. Аби відобразити ці емоції бренд Atkinsons London 1799 створив аромат Lavender On The Rocks з прохолодним та чистим звучанням лаванди. Водночас у Franck Boclet квітка насичена пристрасними східними нотами — на знак любові, яка ніколи не згасне.

Лілія

Лілії не лише можуть висловлювати емоції та почуття, але й характеризувати людину. За флоріографічними словниками квітка означає чистоту та невинність, за що отримала й іншу назву — лілія Мадонни. Витончену чуттєвість відображає композиція White Tea Ginger Lily від Elizabeth Arden. Яскравий та водночас ненав’язливий аромат втілює вишукані грані лілії. Флер водяної лілії також підкреслюється в гармонійному ароматі бренду Lanvin, створеному парфюмером П’єром-Константином Геро.

Жасмин

Бажаючи висловити елегантність та грацію своєї обранки, у Вікторіанську епоху чоловіки дарували жінкам жасмин. Квітка втілює витонченість, помітну з першого погляду. Характеризуючи цю чуттєвість, Gucci представили аромат Flora Gorgeous Jasmine, який розкривається ніжними акордами, характеризуючи свою власницю.

Парфумерна композиція Trussardi Pure Jasmine Eau De Parfum — посвята сучасній жінці та її індивідуальності. Серце аромату зайняв абсолют жасмину, посилений синтетичною молекулою Mugane, яка надає парфюму яскравого та водночас витонченого звучання. 

 

BROCARD — найбільша в країні парфумерно-косметична мережа в сегменті luxury. Більше 350 світових преміальних марок: CHANEL, Dior, Lancôme, Yves Saint Laurent, Armani, Tom Ford, Gucci, Trussardi, Versace та ін. Концептуальні простори нішевої парфумерії із найбільшою колекцією авторських ароматів в Україні: Tiziana Terenzi, Penhaligon's, Montale, Gritti, Zarkoperfume тощо. BROCARD працює виключно з з офіційними представниками й дистриб'юторами брендів.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).