Що таке дрон-пептиди і навіщо вони вашій шкірі

Beauty-ревизор
04.01.2022
ТЕКСТ: Оксана Ткач
ПОДЕЛИТЬСЯ
Новітні технології у домашньюму догляді
ПОДЕЛИТЬСЯ

Ми живемо в цікаві часи: дрони не тільки потіснили моделей на fashion-шоу, а й «приземлилися» у наших засобах для догляду за шкірою. Як це сталося і чого можна очікувати від крему з дрон-пептидами?

Ерудовані покупці косметики чітко знають список дієвих компонентів: альфа-ліпоєва кислота, бета-глюкан, вітамін С та ретинол. Тоді чому навіть із такими формулами косметика не працює на повну?

ДІЙТИ ДО СУТІ

Справа в тому, що багато компонентів самі собою нестабільні, і щоб доставити їх в глибокі шари дерми, необхідна допомога транспортних молекул. Наприклад, ензими руйнуються одразу ж, у верхньому шарі епідермісу, тож крем із написом Q10 може й не дати очікуваного ефекту. Визнаючи необхідність транспортних речовин, які проникали б через епідермальний бар’єр, вчені-біохіміки багато років шукали ідеальні й безпечні провідники активних компонентів у косметиці.

ВАМ ДОСТАВКА

Наприкінці 80-х вперше з’явилася косметика з ліпосомами – порожніми капсулами, які лише виконують транспортну роль. Середину ліпосом заповнюють біологічно активними речовинами-бустерами – це можуть бути зволожувальні комплекси, вітаміни, гормони, антисептики та антивікові ферменти. Першовідкривачами cвого часу стали L’Oréal, які у 1987 році запатентували ніосоми і почали розвивати цю технологію в межах бренду Lancôme з першим ліпосомальним кремом Niosome. Приблизно тоді ж у Dior з’явився легендарний засіб Сapture з інкапсульованими активними речовинами. Ліпосоми і зараз активно використовуються у складі косметики, оскільки вони повністю біосумісні, нетоксичні, а також являють собою універсальний транспортний засіб для транспорту активних інгредієнтів. 

Cироватка для шкіри навколо очей з рідкими кристалами Opti Crystals, COSMEDIX

 

ЯПОНСЬКЕ ДИВО

Після цього наука просунулася ще далі, й на зміну ліпосомам прийшли наночастинки, які завдяки своїй конструкції можуть легко проникати крізь стінки клітин. Вважається, що активні частинки меншого розміру охоче поглинаються шкірою і швидше та ефективніше впливають на проблему, що потребує вирішення. В цьому напрямі успіхів досягли передусім японські компанії, такі як Shiseido та Kao Corp (Kanebo, Sensai). Сьогодні найчастіше наночастинки додають у зволожувальні антивікові креми і санскріни – косметику, що захищає шкіру від ультрафіолетовго випромінення. Проте багатьох бентежить здатність частинок глибоко проникати в шкіру, оскільки це питання до кінця не вивчено. Скептики вважають, що це всього лише здогадки, тим не менш існує ймовірність того, що наночастинки можуть накопичуватися в органах і потрапляти в кров.

Освітлювальний крем Brightalive Skin Brightener, ZO SKIN HEALT

 

НОВИЙ РІВЕНЬ

В наші дні експерти у сфері багатогранного підходу до омолодження та здоров’я шкіри зійшлися на тому, що найбільш безпечним і дієвим методом транспортування цінних інгредієнтів до шкіри є дрон-технологія, або косметика з дрон-пептидами. Це новий метод, що дозволяє транспортувати активні речовини у глибокі шари епідермісу. Розробником дрон-технології є іспанська компанія Infinitec Activos, заснована Барселонським Університетом. Зараз це вже найбільший науковий кластер Південної Європи із запатентованими розробками міжнародного рівня. Їхні дрон-пептиди сьогодні використовують найпрогресивніші косметичні бренди.

Сироватка з кислотами Resurfacing Compound, U BEAUTY

 

ПРЯМЕ ПОПАДАННЯ

«Уявіть собі, що технологія дронів – це як GPS для вашого догляду за шкірою», – пояснює співзасновниця та президент компанії ELEMIS Ноелла Габріель, що відома своїм новаторським підходом у догляді за шкірою. Нещодавно бренд ELEMIS представив свій найпотужніший засіб з anti-age-ефектом – реконструювальний нічний крем Pro-Collagen Overnight Matrix. Завдяки технології Smart Drone під час сну крем створює захисну матрицю для зволоження шкіри. Комбінація мікроводоростей та олігосахаридів дикого індиго всередині дрону прицільно діє на клітини. Вранці ви прокидаєтеся зі шкірою, що відпочила та має рівний тон і здоровий рум’янець.

ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ

В чому секрет дронів у косметиці? Як тільки дрон прицільно досягає клітини, його оболонка природним чином руйнується, а цінні речовини поступово вивільняються, вбудовуються у клітини і починають активну роботу. На зовнішній стінці дрон-сфери розташований унікальний атом – ліганд, що нагадує маленьку антену, яка приймає сигнали від різних рецепторів клітин і спрямовує дрон точно в ціль. Це можуть бути, наприклад, фібробласти, нейрони або адипоцити.

Комплекс зволожувальних пептидів на косметичних дронах Liquid Peptides, MEDIK8

 

ТОЧНО В ЦІЛЬ

Якщо ціль – корекція пігментації, вирівнювання тону шкіри, то у цьому випадку ліганд приведе капсулу з активним інгредієнтом прицільно до меланоциту – клітини, що відповідає за вироблення темного пігменту. Доктор медицини Зейн Обаджі, що очолює Інститут здоров’я шкіри Obagi в Беверлі-Гіллз, активно використовує такі дрон-пептиди у своєму догляді ZO Skin Health. Наприклад, освітлювальний крем Brightalive Skin Brightener містить дрон, додатково посилений транексамовою кислотою, щоб поліпшити сяйво шкіри, відновити рівномірний тон та мінімізувати рецидив пігментації. У лікувальній косметології транексамова кислота здебільшого використовується для яскравості шкіри, зменшення почервоніння. Вона часто застосовується у поєднанні з апаратними методами.

ЦЕНТРИ УПРАВЛІННЯ

Сучасні дрони в косметиці настільки ефективні, що можуть не просто впливати на потрібні клітини, але й визначати їх точне розташування. Якщо необхідно скоротити глибину зморщок, покращити пружність епідермісу, тоді дрон знаходить фібробласт, мікрофабрику з виробництва колагену та еластину – і сфера «приземляється» там. Цю технологію використовують у сироватках Liquid Peptides британського бренду Medik8. Система доставки на косметичних дронах з новою силою запускає процеси відновлення клітин, швидкість яких з віком йде на спад. Рідкі мідні пептиди – результат багаторічної співпраці команди біохіміків та фармакологів у науково-дослідному центрі Pangaea Laboratories. «Я би провів таку аналогію, що дрон-пептиди вбудовуються у клітини, як частинки пазлу, – пояснює Деніел Айзекс, директор департаменту досліджень і розробок Medik8. – Шкіра отримує саме те, чого їй не вистачає, і саме там, де це потрібно. Так ми забезпечуємо її оптимальне здоров’я: покращується текстура, прискорюється синтез колагену, відновлюється баланс мікробіому».

Засіб для боротьби з акне BPO5, REJUDICARE SYNERGY

 

«РОЗУМНИЙ» БОТОКС

Чудові новини для тих, хто дискредитує ін’єкції ботоксу: для корекції мімічних зморщок та ліфтингу в Infinitec розробили інкапсульований дрон-міорелаксант X50 Myocept Cosmetic Drone. Виробники косметики можуть замовити цей компонент в Infinitec та прокачати, наприклад, свій антивіковий крем в десятки разів. Пептид міорелаксант блокує рух м’язів і тим самим скорочує глибину мімічних зморщок. Він складається з двох пептидів, які в синергії дають результат скорочення зморщок до 20%. Така висока ефективність інгредієнта базується на унікальній системі доставки Cosmetic Drone. Цей дрон-пептид вже назвали «розумним» нетоксичним ботоксом, оскільки він впливає на нейрони шкіри, пригнічує механізм утворення мімічних зморщок, інтенсивно зволожує та підвищує тургор шкіри. Проте X50 Myocept Cosmetic Drone не впливатиме на вікові зморшки, оскільки не взаємодіє з фібробластами і не стимулює синтез колагену. Найбільшу ефективність він виявляє в ділянках мімічних складок: «гусячі лапки» та зона навколо очей, горизонтальні та вертикальні складки чола, носогубні зморшки, складки в ділянці рота, кисетні зморшки.

Реконструювальний нічний крем Pro-Collagen Overnight Matrix, ELEMIS

 

ЗОНА КОМФОРТУ

Використання дронів у косметиці є безпечним варіантом для доставки активних речовин, оскільки з їх допомогою вдалося знизити концентрацію компонентів і, як наслідок, навантаження на шкіру. Таким чином, ймовірність алергічних реакцій і чутливості практично зводиться до нуля. Інноваційна система косметичних дронів дозволяє мінімізувати побічні ефекти й транспортувати оптимальну дозу активних компонентів. «Традиційні формули рівномірно розподіляють інгредієнти проти старіння як на здоровій, так і на пошкодженій шкірі», – пояснює Тіна Крейг, засновниця нового культового бренду засобів по догляду за шкірою U Beauty. «Це може порушити рівновагу здорової шкіри. Крім того, згодом шкіра стає толерантною і потребує збільшення дози активних інгредієнтів», – додає вона. Саме такий підхід сприяє підвищенню чутливості шкіри, провокує почервоніння, подразнення та сухість, оскільки ми надмірно використовуємо продукти на ділянках, які цього не потребують. Часто від цього страждає цілісність захисного бар’єру. Використовувати косметику на основі дрон-технології заборонено лише тим, хто має індивідуальну непереносимість того чи іншого компоненту у складі продукту. Крім того, не рекомендується поєднувати дрон-косметику з засобами, що містять АНА- і BHA-кислоти, вітамін А та його похідні, оскільки їхні активні речовини нейтралізують одне одного.

КРАЩА ВЕРСІЯ СЕБЕ

Отже, косметика на основі дрон-технології прицільно вирішує конкретні проблеми шкіри – гіперпігментацію, зморшки, атонію і багато інших без втрати активних інгредієнтів. Крім функції транспорту речовин дрон має й інші переваги – вони безпечні, адаптивні, діють м’яко, дбайливо і водночас ефективно. У 2021 році ми можемо більше не гнатися за ідеальним обличчям без віку, а розкрити потенціал власної шкіри за допомогою високих технологій. І цей варіант, безперечно, є цікавішим з погляду здорового ставлення до своєї зовнішності та прийняття себе. 

 

Читайте також: Зачем вашей коже косметика с пептидами

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).