Жінка в мистецтві: Іванна Сахно написала есе про мистецтво як ціль, процес та інструмент

ПОДЕЛИТЬСЯ
Спеціально для "L’Officiel Україна"
ПОДЕЛИТЬСЯ

Акторка, художниця, жінка – Іванна Сахно має багато ролей та майстерно виконує кожну. У особистому есе спеціально для «L’Officiel Україна» вона розмірковує про мистецтво як ціль, процес та інструмент.

Пальто, топ, брюки, туфлі PRADA, колготки FALKE, сережки MONICA SORDO JEWELRY

 

Життя складається з певної кількості цілей, які ми ставимо перед собою і які маємо бажання реалізувати.

Ідеї керують світом – так було завжди, і кожен з нас має можливість докласти до цього процесу свої власні зусилля. Творчість – дієва частина життя, і у кожного з нас є всі шанси свідомо впливати на людство, реалізуючи себе і надихаючи інших. Так само, як надихаємось ми самі – спостерігаючи, аналізуючи і реалізуючи усвідомлене. Для мене мистецтво є водночас ціллю, процесом та інструментом. Головне – мати мету, а знаряддя знайдуться самі під час процесу.

Гадаю, що творчий розвиток неможливий без перешкод. Я постійно перебуваю в процесі самопізнання і глибокої самокритики. Мені доводиться вдаватись до рішень, що близькі до мого бачення, але не є частиною найлегшого шляху. Ці речі мене як надихають, так і лякають. Перешкоди відокремлюють біле від чорного і дають нам змогу бачити відтінки. Відтінки – це і є мистецтво.

Мене завжди приваблювали люди, творчість яких важко передбачити. Вони дають можливість побачити їхній оригінальний погляд на світ і заразом штовхають тебе у спину, щоб ти або протистояв такому баченню, або допоміг пропагувати цей світогляд. Якщо тобі не байдуже те, про що вони говорять через мистецтво, то обов’язково зробиш власний крок. Ти просто не зможеш його не зробити. І саме так виникають нові напрями у мистецтві. Якщо вам коли-небудь скажуть, що творчість – це легкий шлях, не вірте. Вас заманюють на вершину з 70-градусним кутом нахилу та ще й під час буревію. Якщо ти готовий іти вгору – готуй необхідне для підйому знаряддя: терпіння, впертість, бажання відкривати для себе нові сторінки, які написані невідомими поки для тебе літерами, і пакуй з собою витривалість та дитяче оптимістичне сприйняття раптових перепон, знаючи, що за ними обов’язково є дорога без перешкод.

Блейзер, сорочка, спідниця CHRISTOPHER JOHN ROGERS

 

На мою думку, більшість творчих перепон, через які ми проходимо, є лімітами, створеними нашою ж свідомістю. Наприклад, один зі стереотипів, запропонований чоловіками: «Жінки – слабка половина людства». Зараз така «лімітованість» чоловічого мозку зазнає позитивних змін. І це теж надихає. Час, коли жінка стане папою/мамою римським, вже зовсім поруч. Чому я згадала саме про цей аспект? Бо релігія – це найтвердіший камінь, який здавна існує у людському суспільстві, а вода з часом і камінь робить крихким.

Світ змінюється. Когось це лякає, а когось спонукає до потужних кроків.

Світ змінюють наполегливі мрійники. Такі, як Андреа Міа Ґез, Аньєс Варда, Нікола Тесла, Ілон Маск, Леся Українка та Сара Аль-Амірі.

Топ ATELIER BISER, брюки SCHIAPARELLI, колготки FALKE, туфлі PANN

 

Сукня, брюки SCHIAPARELLI

 

Жакет і брюки ALEXANDER MCQUEEN, сережки BEA BONGIASCA, туфлі PRADA

 

Сукня-кейп VALENTINO, колготки FALKE, туфлі PRADA, сережки BEA BONGIASCA

 

 

Сукня-кейп VALENTINO, колготки FALKE, туфлі PRADA, сережки BEA BONGIASCA

 

Сукня ELLERY, сережки MONICA SORDO JEWELRY

 

Сукня BEVZA, колготки FALKE, сережки BEA BONGIASCA, туфлі SERGIO ROSSI

 

Сукня ALTUZARRA, колготки FALKE, сережки BEA BONGIASCA, туфлі SERGIO ROSSI

 

Сукня ALTUZARRA, колготки FALKE, сережки BEA BONGIASCA, туфлі SERGIO ROSSI

 

Читайте также: Українська акторка Іванна Сахно про голлівудських режисерів та першу велику роль

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).