Психологиня Лілія Зельдіс — про право радіти життю: "Я щиро вірю і знаю, що це про кожного з нас"

ПОДЕЛИТЬСЯ
Колонка Лілії Зельдіс спеціально для L'Officiel Online
ПОДЕЛИТЬСЯ

Лілія Зельдіс: "Я народжений/а для задоволень" — ця фраза проста, логічна і легка у реалізації для суспільства. Але в якийсь момент щось пішло не так у глобальному сприйнятті суспільством любові до себе й у наповненні свого життя радістю.

Капелюх J.V accessories, сукня Alexander McQueen, шкарпетки Calzedonia, козаки Celine, хустка та сережки — власність стиліста

Особисто я щиро вірю і знаю, що це про кожного з нас, без винятків.

Кожен із нас народжений для кохання, кайфу, радості, творення без надриву та безмежного потоку здорових задоволень. Але, мабуть, заради еволюції, підтримки соціальних норм чи вирощування економічного фонду багатьох країн, нам і нашим батькам стирається пам'ять про це безумовне знання одразу після народження.

Блуза Max Mara, спідниця Alexander McQueen, шкарпетки Calzedonia, козаки Celine, монокліпса N° 21, ремінь — власність стиліста

Чому це право безумовне? (Я цілеспрямовано робитиму на цьому акцент.)

Ви бачили колись немовля, яке тільки прийшло у цей світ? Його люблять та обожнюють, воно знаходиться у центрі уваги, й найголовніше – йому від цього добре. То що відбувається з нами, дорослими, далі і як повернути собі БЕЗУМОВНЕ право на задоволення?

А з нами відбуваються настанови, соціальні обмеження, які потім закріплюються особистим досвідом. Так, поетапно, ми ніби потрапляємо в черепашку, в якій тісно, ​​дискомфортно, часом боляче і заздрісно, що в інших є свобода, радість, теплий та відкритий контакт зі світом. Ідемо у саморуйнування, а на тлі цього — тотальне нещастя.

Сукня Dsquared2, пояс Alaïa, сережки Liya jewelry, шкарпетки Calzedonia, козаки Isabel Marant

Кардиган Alexander McQueen, спідниця Sportmax, шкарпетки Calzedonia, козаки Celine, сережки — власність стиліста

Як це вирішити? Лише діями. Щодня потроху вивчати свої справжні бажання, потреби і так згодом повернути собі себе.

Сказати легше, ніж зробити? Так, знаю, це важка праця над собою, але треба починати з простого:

  1. Припинити звинувачувати себе і шкодувати = почати собі співпереживати.
  1. У контексті війни або незапланованого переїзду повернути собі щось з того, що ви любите і що дає вам енергію: улюблений чай, улюблену музику, йогу, медитацію. У контексті звичного життя досліджувати свої "хочу"/"подобається і не подобається". Пробувати нові уподобання, вивчати місця, людей та аналізувати: "А як мені в цьому?"
  1. Відчувати себе частиною чогось більшого = стати частиною чогось більшого.

Блуза і брюки Nadya Dzyak, козаки Isabel Marant, жакет і сережки — власність стиліста

Кардиган Alexander McQueen, спідниця Sportmax, шкарпетки Calzedonia, козаки Celine, сережки — власність стиліста

ПРОСТІ ПРАКТИКИ НА КОЖНИЙ ДЕНЬ

  • Додати будь-яку фізичну активність, навіть хоча б невелику.
  • Не забувати дякувати. Мінімум – перед сном згадати 3 речі, за які можна бути вдячними цього дня.

Максимум – створити опорні точки, від яких легше відштовхуватися далі і йти у задоволення.

Наприклад, згадайте момент життя, період або якусь конкретну ситуацію чи вік і подякуйте собі у цьому моменті, подякуйте за свою силу, за свою сміливість, за те, як вам вдалося з усім впоратися і стати тим, хто ви сьогодні. Подаруйте собі щире визнання, особливо за ті моменти, коли було важко. Складіть цілий список, деталізуйте свої подяки та відчуйте любов усередині.

Капелюх J.V accessories, сукня Alexander McQueen, шкарпетки Calzedonia, козаки Celine, хустка та сережки — власність стиліста

  • Замінюйте слово "повинен/на" подякою

Співзвучно з 2 пунктом, але тут ми працюємо саме з жертовною частиною слова "повинен", яка перетягує на себе фокус уваги із задоволень.

Замість "я маю ходити на роботу" кажіть "я вдячний, що можу працювати й відчувати свою причетність до великого проєкту".

Намагайтеся змінювати не тільки фрази, які вимовляєте вголос, але й ті, що крутяться у ваших думках. Помічайте, як змінюється контекст та ваші емоції, коли замінюєте ці слова вдячністю.

  • Звертайте увагу на тих, хто завжди поруч, хто підтримує та вірить. Висловлюйте їм вдячність за те, що вони роблять для вас. Можна робити це в собі, але дуже добре працює саме форма дій: подарунки, квіти, смачний сніданок, фізичний контакт, слова, просто присутність поруч з людиною, коли їй це потрібно. Можна поставити пряме запитання: як я можу тобі дякувати щодня за ту цінність, яку ти несеш для мене?

Але найголовніший пункт на шляху до задоволень – це робота зі своєю самоцінністю. Чим більше у нас всередині розуміння для самих себе "а що в мені прекрасного та унікального є", тим легше йти у любов!

Блуза і брюки Nadya Dzyak, козаки Isabel Marant, жакет і сережки — власність стиліста

На фото: Лілія Зельдіс @zeldis.lilia
Фотограф: Аня Кравченко @kravchenko_photo_
Стилістка: Таня Козубова @tanya.kozubova
Make-up: Кирило Новак @kirill.novak
Hair: Вікторія Поводенко @viktoria_hst
Продюсерка: Юлія Рурко @yuliia_rurko

 

Читайте також: Самопідтримка як важливий життєвий вибір: Психологиня Лілія Зельдіс ділиться власним рецептом особистої трансформації

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).