Любов у фотографіях: Еріх Марія Ремарк і Марлен Дітріх

Статьи
25.09.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
«Люби мене. Скажи мені, що любиш мене, я через це стаю краще»
ПОДЕЛИТЬСЯ

Еріх Марія Ремарк і Марлен Дітріх познайомилися 1930 року в барі при готелі «Еден», який розташований в Берліні. Ремарк, після того, як побачив уже відому акторку, підійшов до барної стійки й представився. Дітріх була втішена увагою письменника, водночас відразу помітила риси, які можна було б в ньому змінити. Через сім років у них почався роман.

1937-го Ремарк і Дітріх знову зустрілися у Франції, куди Марлен переїхала з дочкою, чоловіком Рудольфом Зібером та його коханкою. Зрозуміло, що шлюб Дітріх не був ідеальним, але вона не хотіла розлучатися, так як у неї з чоловіком був договір вільного кохання. Дітріх зустрічалася одночасно як з чоловіками, так і з жінками. Невдовзі серед світського натовпу з’явився романтичний і водночас такий вразливий Ремарк.

Письменник неодноразово пропонував Дітріх руку та серце, але акторка відмовляла й знову брала з собою Ремарка на гучні світські вечірки, де половина гостей були її колишніми, теперішніми чи майбутніми коханцями

 

Перед початком Другої світової війни Дітріх зі своєю сім'єю вирішує відпливти до Америки, Ремарк – за нею. У Новому Світі коханці влаштувалися на Беверлі-Гіллз у різних будинках: письменник орендував маєток навпроти оселі коханої. В Америці світське життя Дітріх не припинилося: акторка, як і раніше, сяяла на світських вечірках і насолоджувалася увагою шанувальників. Своєю чергою Ремарк вів з Дітріх постійне листування й нервово оголював свої почуття. Через деякий час письменник зі статусу коханця перейшов у статус «друга з листування».

До речі, у романі «Тріумфальна арка» головного героя твору, емігранта з Німеччини на ім'я Равік, письменник змалював із себе, а образ коханого персонажа, Джоан Маду, – з Дітріх. Звичайно, після прочитання роману акторка образилася й сказала: «Ремарк зображує мене гірше, ніж я є, щоб цікавіше подати себе, і досягає бажаного ефекту. Я набагато цікавіша за його героїню». Справді, письменник наділив Маду спірними якостями: стервозним характером та брехливою таємничістю.

Але листування Ремарка й Дітріх навіть після того, як «Тріумфальна арка» здобула світову популярність, не припиняється. На початку 50-х років письменник познайомився з акторкою Полетт Годдар, яка подарувала новий сенс утомленому письменнику. Роман Дітріх не схвалила й сказала, що ця дівчина з ним лише через гроші. На це Ремарк знову запропонував їй руку й серце, однак Дітріх знову відмовила.

Змучений своєю любов'ю, якій не вдалося реалізуватися сповна, Ремарк прийняв рішення одружитися на Годдар. Попри те, листування з Дітріх триватиме аж до смерті письменника 1970 року. Після смерті чоловіка Годдар урочисто спалила всі листи Дітріх, але листи Ремарка до Марлен залишилися неушкодженими.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).