Бунтарство та традиція: 10 видатних цитат Александра Макквіна

Стиль жизни
17.03.2023
ТЕКСТ: Ірина Задорожна
ПОДЕЛИТЬСЯ
Модний геній
ПОДЕЛИТЬСЯ

17 березня народився британський дизайнер Александр Макквін — король гротеску, бунтівник й інноватор. Митець відомий своєю роботою для Givenchy, а також власного Дому Alexander McQueen. В індустрії Александра навіть прозвали через його хуліганську натуру “l'enfant terrible”, що в перекладі з французької означає “жахлива дитина”. Дизайнер пішов із життя у 2010, залишившись однією з найвидатніших персоналій в модній історії.

Сьогодні ми згадуємо 10 висловлювань несамовитого Макквіна, які розкажуть більше про його складну особистість.

“Я думаю, що в усьому є краса. Те, що “нормальні” люди сприймають як потворне, я зазвичай бачу в цьому щось прекрасне”

“Товарообіг моди такий швидкий і такий одноразовий, і я думаю, що це велика частина проблеми. Довговічності немає”

“Я використовую речі, які люди хочуть приховати у своїх головах. Війна, релігія, секс — речі, про які ми всі думаємо, але не виносимо на перший план. Але я роблю це й змушую їх дивитися”

“Ви повинні знати правила, щоб їх порушувати. Ось для чого я тут, щоб знищити правила, але зберегти традиції”

“Для мене Шотландія — суворе, холодне й гірке місце. Ще гірше було, коли там жив мій прапрадід… Причина, чому я патріотично ставлюся до Шотландії, полягає в тому, що, на мою думку, з нею поводилися жорстоко”

“Я бачив, як чоловік ледь не побив жінку до смерті. Я знаю, що таке мізогінія. Я хочу, щоб люди боялися жінок, яких я одягаю”

“Я думаю, що кожна людина має глибоку сексуальність, і іноді добре використовувати її трохи, а іноді багато, як на маскараді”

“Птахи в польоті зачаровують мене. Я милуюся орлами й соколами. Мене надихає перо, а також його колір, графіка, невагомість та інженерія. Це так складно. Насправді я намагаюся перенести красу птаха на жінок”

“Мода має бути формою ескапізму, а не формою ув’язнення”

“Важливо дивитися на смерть, тому що це частина життя. Це сумно, меланхолійно, але водночас романтично. Це кінець циклу — все має закінчитися. Цикл життя є позитивним, тому що він дає простір для нових речей”

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).