Як Маргрете II стала королевою ексцентричного стилю

Статьи
16.04.2024
ПОДЕЛИТЬСЯ
Барвистість і самобутність
ПОДЕЛИТЬСЯ

16 квітня своє 84-річчя відзначає колишня королева Данії Маргрете II, яка стала улюбленицею нації й рольовою моделлю для багатьох представників данського народу. На час зречення від престолу її правління було найдовшим серед живих монархів у Європі. «Божа допомога, любов народу, сила Данії», — так звучало гасло очільництва протягом 52 років Маргрете II, наступником якої став її син Фредерік X.

Віддана своїм обов’язкам, королева була до того ж знана як людина мистецтва з ексцентричним модним стилем. Упродовж десятиліть вона створювала костюми й сценографію для балетних постановок, звісно, більшість із них були за мотивами творів іменитого данця Ганса Крістіана Андерсена. Для моди Маргрете II також стала іконою — її стиль не був класичним втіленням дрес-коду монархів. Акцентні кольори, мікс принтів, грайливі аксесуари й вибух жовтого й квітів на пальтах — королева не порушує королівський протокол, але залишається вірною собі. Нижче з нагоди 84-річчя Маргрете II L’Officiel Online зібрав образи монархині крізь роки, які демонструють самобутність її королівського стилю. 

У палаці Caix, Франція, 2012 рік Маргрете II на постановці на честь її 60-річчя, Королівський театр у Копенгагені, 2000 рік На весіллі принца Карла Філіпа та Софії Хеллквіст, Швеція, 2015 рік У Франції, 2017 рік Під час офіційного візиту короля та королеви Норвегії до Данії, 2023 рік Маргрете II у соборі Святої Марії, Данія, 2021 рік На королівському балконі з нагоди свого 75-річчя, 2015 рік Під час візиту до Литви, 1992 рік У Німеччині, 2021 рік У Берліні, 2014 рік Під час візиту на молочну ферму Хаарбоель, Данія, 2023 рік У палаці Caix, Франція, 2018 рік  На гала-вечері Єлизавети II напередодні весілля Кейт Міддлтон і принца Вільяма, 2011 рік

Читайте також: Улюблениця націй: історія Мері Дональдсон — нової королеви Данії

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).