Кохання у фотографіях: Боб Ділан та Еді Седжвік

Статьи
24.05.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
На честь дня народження музиканта згадуємо його найгарніший, нехай і найдраматичніший, роман
ПОДЕЛИТЬСЯ

У 22 роки Еді Седжвік отримала 14-кімнатну квартиру в Нью-Йорку, яка дісталася їй від бабусі. Для музи Енді Ворхола, що народилася в аристократичній сім'ї, подібна спадщина була швидше буденністю, ніж везінням, що раптово звалилося на голову. Її батько Френк був скульптором і філантропом, а мати Еліс — дочкою президента та голови правління Південної Тихоокеанської залізниці. Вже до 22 років у Седжвік за плечима був величезний спадок, один аборт, кілька невдалих романів та сірий "Мерседес", який вже до 23 років Еді розбила вщент.

У 1964 році Седжвік вперше зустрілася з Бобом Діланом і його найкращим другом Бобом Ньюертом в готелі "Челсі", де в різний час зупинялися Марк Твен, Фріда Кало, О. Генрі та Едіт Піаф. До речі, там Керуак писав свою знамениту книгу "У дорозі". Седжвік сподобалася Ділану, але їхні стосунки далі дружніх не зайшли.

Все змінилося, коли після безперервного марафону, що складався з наркотиків й алкоголю, на "Фабриці" у Ворхола Седжвік раптом вирішила дозволити собі закохатися в Боба Ділана. Рок-музикант на той момент не переносив на дух поп-художника і всіляко тиснув на Еді, щоб вона перестала зніматися в картинах друга і покинула "Фабрику". У 1965-му стосунки Седжвік та Ворхола справді дуже погіршилися, але стосунки з Діланом були в самому розквіті. Музикант присвячував Еді пісні, які блискавично ставали хітами: Just Like a Woman та Leopard-Skin Pill-Box Hat із альбому Blonde on Blonde. Пара здавалася шалено щасливою. Седжвік була впевнена, що незабаром стане місіс Ділан.

Але на жаль, окрилена Седжвік швидко протверезіла, коли дізналася, що Боб Ділан уже був заручений із Сарою Лоундс, яка згодом і стане місіс Ділан. Уражена Седжвік, недовго думаючи, почала зустрічатися з іншим Бобом, найкращим другом Ділана — Ньюертом, але їхній роман продовжився недовго, як, власне, і життя Седжвік.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).