Від рознощика газет до володаря найбільшої кількості оскарівських нагород — Волт Дісней був упевнений, що для досягнення успіху в житті потрібне одне просте правило. І це — мріяти. Піонер мультиплікації вірив у свої ідеї та йшов за ними. Сьогодні, 5 грудня, відзначається 123-річчя з дня народження Волта Діснея, на честь чого ми згадуємо найцікавіші факти з життя американського продюсера, режисера та сценариста.
Дитинство в злиднях
Дитинство Волта Діснея пройшло в двоповерховому дерев’яному будинку, зведеного його батьками власноруч. На той час будівництво обійшлося в $ 800, що було великою сумою для Еліоса Діснея, який отримував $ 1 заробітної плати в день.
Волт Дісней, 1936 рік
У свої 14 Волт розносив газети, аби допомогти батькам фінансово, а вже два роки потому покинув школу, мріючи вступити до армії США. Отримавши відмову, він став волонтером Червоного Хреста, направившись до Франції працювати водієм швидкої допомоги (машину якої юний художник розмалював чудернацькими візерунками!). Після повернення до Америки Волт влаштувався в мультиплікаційну студію, звідки був звільнений через місяць роботи за «відсутність таланту».
Віра в мету
Перша студія Волта Діснея Laugh-o-Gram, яка займалася анімацією класичних казок, закрилася за три роки роботи, оголосивши про банкрутство. Волт Дісней завжди вірив у свій успіх, тому вирішив спробувати знову — і успіх не змусив себе чекати.
Створення Міккі Мауса як відповідь на несправедливість
Дебютним мультиплікаційним фільмом студії Disney Brothers Cartoon Studio — сьогодні Walt Disney — став «Освальд — щасливий кролик». Створена у партнерстві з Universal Pictures, дитяча стрічка швидко здобула комерційний успіх.
Елізабет Тейлор та Волт Дісней, 1953 рік
Проте в 1928 році Волта Діснея позбавили прав на мультиплікаційного персонажа, тому, як відповідь на несправедливість, продюсер вигадав всесвітньовідомого зараз Міккі Мауса. Спершу герой здобув ім’я Мортимер, але дружина Волта Ліліан переконала Діснея змінити його ім’я на більш доречне для дитячого персонажа.
Боротьба з комунізмом
Волт Дісней був противником комунізму, ставши одним з засновників руху Motion Picture Alliance. До спілки входили представники американської інтелігенції, які виступали за традиційні цінності та ідеали.
Страх до жінок та котів
Засновник Walt Disney не лише не любив мишей, але й котів. «Волт не вірив ні жінкам, ні кішкам», — зізнався один з аніматорів студії Ворд Кімбалл. Після декількох поразок на премії «Оскар» Дісней не брав на церемонію вручення свою дружину, адже був упевнений у тому, що жінки здатні зурочити. Але все ж Волт та Ліліан були щасливі в шлюбі, який тривав до кінця їх життя.
Парк розваг
Ідея створити Діснейленд прийшла, коли Волт очікував, поки його дві доньки набавляться на дитячому майданчику. Підприємницький дух продюсера надихнув його побудувати місце в Америці, де було б весело як дітям, так і дорослим.
Волт Дісней, 1955 рік
Перший Діснейленд було відкрито в 1955 році — на його будівництво компанія Волта витратила $ 17 мільйонів.
Рекорд «Оскару»
За свою кар’єру Волт спродюсував 576 стрічок. За 26 з цих картин Дісней здобув нагороду Американської кіноакадемії — рекорд «Оскару», який зберігається за продюсером і досі та який майже неможливо перевершити. Свою першу статуетку Волт отримав у 1932 році, а найбільш рідкісну — у 1938-му. Кіноакадемія нагородила «Білосніжку та сім гномів», від створення якої, до речі, Діснея відмовляли мультиплікатори студії, однією повноцінною та ще семи мініатюрами.