У Базель Арт Центрі відбудеться презентація виставки українських художників

Искусство
06.06.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Серед учасників: Олег Тістол, Віктор Сидоренко, Сергій Мельниченко, Waone, Юрій Мусатов та інші
ПОДЕЛИТЬСЯ

Із 9 по 14 червня в Базель Арт Центрі відбудеться презентація виставки «Наднова. Мистецтво України», у рамках якої буде представлено три проєкти: «Непорушна стіна», Bohemian Art Corner. Basel edition, благодійний фандрейзинг «Руки для мами», — що познайомлять швейцарську публіку з українським сучасним мистецтвом. 

Відкриття виставки відбудеться 13 червня. Кураторки: Анна Луговська та Анна Аветова. Проєкт реалізовано за підтримки Voices of Culture, Посольства України у Швейцарії, Женевського осередку українського товариства у Швейцарії та Базельського осередку українців у Швейцарії.

Серед учасників виставки — українські художники Олег Тістол, Віктор Сидоренко, Сергій Мельниченко, Наталія Корф-Іванюк, Waone, Анна Луговська, Юрій Мусатов, Ніна Мурашкіна, Андрій Підлісний.

Проєкт «Наднова. Мистецтво України» ілюструє народження нового зі старого, адже все, що занурено у нелінійний потік часу, постійно змінюється та переосмислюється. У рефлексіях з приводу своєї національної ідентичності та колективної приналежності, у відповідь на жахливі події та екстремальні трагедії вибухає наднова — зірка, утворена з наших голосів, нашого болю та нашої рішучості. Це феномен, який зароджується глибоко у надрах світил, але виривається назовні, осяюючи собою усі об’єкти на видноколі. Українське суспільство зараз переживає страшну травму війни, борючись за свою незалежність. Але на цьому темному тлі виринає безліч яскравих променів світла. Це наш світанок, і це лише початок.

Віктор Сидоренко Едуард Потапенко Наталія Корф-Іванюк

Проєкт «Непорушна стіна» постане символом згуртованості українського народу. Він представить монументальну мозаїку, що поєднує понад 250 мистецьких творів, створених більше як 100 українськими художниками протягом перших двох місяців війни й роздрукованих в єдиному форматі. Колективне висловлювання багатьох художників зливається в єдину непорушну стіну, в єдиний мистецький щит.

Наталія Охман Олексій Щербак Waone

Bohemian Art Corner. Basel edition презентує мистецтво у форматі арт-вечірки – виставка молодого сучасного мистецтва з усіма атрибутами вечірки та спілкуванням з художниками й кураторами у неформальній атмосфері. Проєкт започатковано у 2020 році в Києві, українськими кураторками Анною Аветовою та Дар’єю Біленко. За ці роки було проведено 12 арт-вечірок. Кожне видання унікальне, стильне, насичене сучасним мистецтвом. Bohemian Art Corner — це завжди відкриття нових імен серед молодих художників, нові локації для кожної події, цікаві колаборації, богемна атмосфера. Кожного разу куратори працюють з контекстом локації й відбирають авторів, чиє мистецтво ідеально збігається з контекстом, продиктованим місцем. 

Благодійний фандрейзинг «Руки для мами» має на меті зібрати кошти на протези для українських матерів, що втратили кінцівки під час війни, адже вони мають продовжувати жити й доглядати своїх малолітніх дітей.

 

Читайте також:

Короткометражні стрічки українських режисерок увійшли до програми фестивалю Palm Springs ShortFest

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).