Читацький щоденник: флешмоб #BookshelfChallenge напередодні Книжкового Арсеналу

Мистецтво
21.04.2015
ТЕКСТ: admin
ПОДЕЛИТЬСЯ

Вже завтра стартує Книжковий Арсенал, який в цьому році відверто лякає насиченістю програми та кількістю подій ґатунку «кров-з-носу-треба-бути». Поки ми готуємось до події лише морально, видавці та автори, що братимуть участь в Арсеналі, не можуть стриматись та хочуть просто тут і зараз продемонструвати громаді, над чим вони працюють.  Саме з цих резонів, на нашу думку, принаймні, був

ПОДЕЛИТЬСЯ

my_friends_are_genius

Вже завтра стартує Книжковий Арсенал, який в цьому році відверто лякає насиченістю програми та кількістю подій ґатунку «кров-з-носу-треба-бути». Поки ми готуємось до події лише морально, видавці та автори, що братимуть участь в Арсеналі, не можуть стриматись та хочуть просто тут і зараз продемонструвати громаді, над чим вони працюють.  Саме з цих резонів, на нашу думку, принаймні, був створений флешмоб #BookshelfChallenge.

Untitled-2

Запустили флешмоб просторами Фейсбуку Люся Комарницька та Максим Прасолов – останній першим зробив пост, що засвідчив прекрасний творчий безлад на книжкових полицях автора. «Порядок я не наводив, — запевняє Максим. – Виключено! Тільки натуральний хаос, спонтанно інстальовані об’єкти та змішувати, змішувати, змішувати!» Засновники продовжують стежити за ходом свого міні-проекту: «Нам подобаються ваші полиці. Та що там подобаються – нас пре від цієї кількості книжок!»

5

Тенденція фотографувати не своє обличчя, не їжу і навіть не домашніх тварин в цілому не може не тішити; те, що українське суспільство пишається кількістю книжок в своєму домі, характеризує, на нашу суб’єктивну думку, його виключно позитивно. З боку здається, що цей процес – органічний та відбувається своєчасно, проте Максим запевняє: це – результат скрупульозної та довгої роботи. «Ідея флешмобу виникла не випадково та виношувалась роками, — напрочуд серйозно розповідає він. – Ми проходили спеціальну підготовку в таборах книголюбів-ексгібіціоністів. Саме там нам спала на думку ця ідея: виявити справжніх носіїв книжкової культури та примусити їх викрити свої приховані літературні схильності». Так що, панове, все серйозно, і в цьому ви переконаєтесь ще більше, коли дізнаєтесь про мету #BookshelfChallenge, заявлену його організаторами. «Мета очевидна: створити тотальну секту книгофілів, використовуючи цілий Книжковий Арсенал з тисячами томів, що змінюють свідомість читача».

6

Якщо ви захочете зайти на Книжковий Арсенал, знайти там Максима і від щирого серця подякувати йому за те, що він-таки викрив ваші літературні схильності, шукайте секцію графічної прози та видавництво Nebeskey. Цього разу вони робитимуть Graphic Philosophy lounge bar, в рамках якого проходитимуть виступи молодих філософів, презентація Київського комікона (так, це саме ТЕ, про що думаєте ви, фанати коміксів, та комп’ютерних ігр, ваш костюм штурмовика нарешті стане у нагоді), виставка графічних книжок з Євросоюзу, дискусії та майстер-класи від Гьоте Інституту. Коротше кажучи, здається, навіть якщо ви і правда прийдете тільки потиснути руку організаторові # BookshelfChallenge, вам доведеться затриматись надовше.

4

Флешмоб стартував вісімнадцятого квітня, лише три дні тому, і за цей час вже встиг завербувати в свої лави декілька потужних гравців. Серед них – Олександр Ройтбурд, Дана Павличко, Катерина Бабкіна, Орест Сліпак, Зоя Звиняцковська та інші книгофіли, що випустили на волю свого книжкового ексгібіціоніста – як і планували започатковувачі. Мережа продовжується рости й поширюватись; нагадуємо всім тим, хто отримав виклик або кинув його сам собі – «напередодні» Книжкового Арсеналу закінчується вже сьогодні. Тож поспішайте – світ хоче бачити ваші книжкові полиці. І ми теж.

3

2

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
19.11.2024
Bevza
Ялинкова прикраса «Щедрик»
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).